Jinak vše podstatné se událo na začátcích obou poločasů. V první půli rychlou brankou skóre otevřel hostující Ondřej Šípek, po přestávce vyrovnával výstavní trefou František Němec.

Svěřence kouče Ondřeje Prášila rychlé inkasování zaskočilo. „Do hry jsme se pak těžko dostávali a přišli jsme o část zápasu," všiml si Ondřej Prášil. Ondřej Šípek proměnil rychlý protiútok. „Martin Held nevyřešil dobře situaci v přechodové fázi a místo toho, abychom šli dopředu, tak jsme dostali gól," mrzelo Ondřeje Prášila.

Postupně se však domácí fotbalisté oklepali. Závěr poločasu hráli v tlaku. Nad soupeřem měli navrch. Zahrávali spoustu standardních situací. Nervozita však na jejich kopačkách byla znát. „Nedokázali jsme překopnout prvního hráče," poukázal Ondřej Prášil. V přípravě si při standardtkách Písečtí přitom počínali znamenitě. „Ještě v pátek na tréninku jsme se z nich prosazovali. Ale to je prostě fotbal," pravil kouč Písku.

Vyrovnání se domácí dočkali po přestávce. Po výkopu brankáře Martina Štěpanovského se přes Miroslava Slepičku balon dostal k Františku Němcovi a ten jej nekompromisně poslal do pravé horní části branky. „Nevybavuji si, že bych v blízké minulosti vstřelil podobný gól," svěřil se František Němec.

Střela mu skutečně sedla. „Franta to trefil krásně," řekl Ondřej Prášil. Nad parádní akcí uznání vyslovil i trenér hostů František Barát. „Takový gól se jen tak nevidí," nechal se slyšet František Barát.

V aktivitě z konce prvního poločasu domácí po přestávce pokračovali. „Vstřelená branka nás dostala na koně," poukázal Ondřej Prášil.
Další zásah už ale Písečtí nepřidali. Převahu naopak začali získávat hosté. V závěru si Králův Dvůr vytvořil několik příležitostí. „Podržel nás brankář Martin Štěpanovský," věděl trenér Ondřej Prášil.

Gólman, který na podzim působil ještě v dresu soupeře, sehrál hlavní roli v penaltovém rozstřelu. Po remíze 1:1 v základní hrací době totiž přišly na řadu pokutové kopy. Za domácí proměnili všichni exekutoři Miroslav Slepička, František Němec, Jiří Ježdík, Michal Rendla a Lukáš Šlehofer. Posledně jmenovaný rozhodl. Martin Štěpanovský totiž kryl jeden pokus soupeře. Zneškodnil střelu Ondřeje Šípka.

Bod navíc bral tedy Písek. „Zápas měl svoji kvalitu. Remíza odpovídá dění na hřišti. Penalty už byly loterií," uvedl František Barát, trenér Králova Dvora, který je farmou prvoligové Příbrami.

Domácí tým oproti podzimu kromě brankáře vyměnil téměř také celou ofenzivu. V útoku posilu Miroslava Slepičku doplnil František Němec, který se do sestavy vrátil po zranění.

Záloha byla kompletně zbrusu nová. Všichni čtyři středoví hráči Ježdík, Guiti, Milec a Held k Otavě přišli během zimní přestávky.

Trenér Ondřej Prášil vybrané jedenáctce věřil. Ke střídání nesáhl ani o přestávce. Přestože Písek prohrával. Základní sestavu trenér podržel. „Nepřemýšlel jsem o střídáních. Konec prvního poločasu jsme odehráli dobře," řekl Ondřej Prášil.

Příští sobotu se Písečtí představí na venkovní půdě. Tým od Otavy míří na Loko Vltavín.

FC Písek - FK Králův Dvůr 1:1 (0:1), penalty 5:4

Branky: 50. Němec - 4. Šípek. Pokutové kopy proměnili: Slepička, Němec, J. Ježdík, Rendla, Šlehofer - P. Pilík, T. Krbeček, Petr, Šilhavý, neproměnil Šípek.
Rozhodčí: Drábek - Dujsík, Starý. ŽK: Sajtl - Husár, Šípek. Diváci: 280.
Písek: Štěpanovský - Sajtl, Rendla, Kalášek, Šlehofer - Held (65. Dolejš), Guiti, J. Ježdík, Milec (90. Voráček) - Slepička, Němec.