Očekávané derby nenabídlo příliš fotbalové krásy, ale bylo bojovné a mělo náboj. Písečtí z něj však vytěžili pouze bod, když nezvládli penaltový rozstřel po remíze v normální hrací době.

Hosté přijeli do Strakonic, kde našla třetiligová Čížová útočiště, v roli favorita, přesto se dalo očekávat, že domácí budou bojovat do posledních sil. Derby je specifickým zápasem, což se potvrdilo i tentokrát.

V úvodních minutách si fotbalisté Čížové i Písku vyzkoušeli, jaké to je, pohybovat se v okolí soupeřovi šestnáctky. Nebezpečněji působila návštěva žlutomodrých, kteří během 5. a 6. minuty odhodlaně obléhali velké vápno domácích. Gólman Čížové Jan Satrapa ale mohl zůstat v klidu.

Hráči obou týmů se důkladně hlídali. Strakonický pažit byl zkoušen především ve středové části, odkud se útočníci vydávali ke zteči jen sporadicky. Čížovští se o výpad pokusili ve 20. minutě. Po centru Romana Zahrádky zakončoval Michal Polodna a Kamil Hajdušek musel zasahovat. O chvíli později vyslal na píseckou bránu střelu ještě Lukáš Bálek, ale také neúspěšně.

Písečtí mohli v polovině první půle těžit z několika standardních situací, jenže střelci favorita vycházeli naprázdno. To domácí se přeci jenom prosadili, když ve 33. minutě využil hlavou David Novák centr Lukáše Dvořáka - 1:0.

Po změně stran měl Písek opticky více ze hry. Svěřenci trenéra Ondřeje Prášila drželi míč na svých kopačkách a hledali skulinky v obraně Čížové. Miroslav Slepička se snažil sklepávat balóny na nabíhající spoluhráče. Antonín Presl v 54. minutě a Jakub Held o dvě minuty později však v dobrých pozicích nemířili mezi tři tyče.

Žlutomodří se vyrovnání dočkali v 63. minutě. Martinu Rozhoňovi se nepodařil odkop tečovaného píseckého centru. Míč se po zásahu domácího hráče kutálel směrem k Antonínu Preslovi, který ho ze čtrnácti metrů nekompromisně napálil do sítě - 1:1.

Nervózní závěr nabídl asi nejhezčí fotbal, šance na rozhodnutí, ale také emoce a žluté karty. Stav se však již neměnil a utkání soupeřů z okresu Písek musely rozhodnout penalty. Rozstřel našel hrdinu v osobě gólmana Čížové. Jan Satrapa chytil pokusy Antonína Presla a Muamera Avdiće, ćímž pomohl svému týmu k premiérové výhře v sezoně.

TJ Sokol Čížová - FC Písek 2:1 (1:0) Pen: 4:2

Branky: 33. Novák - 63. Presl.

ŽK: 4:5 (Dvořák, Tomášek, Novák, Janda - Kočí, Froněk, Milec, Presl, J. Held).

Rozhodčí: J. Musil - J. Váňa, V. Němec. Delegát: P. Peteřík.

Diváků: 749.

Sestava TJ Sokol Čížová: Satrapa - Zahrádka (68. Janoch), Rozhoň, Novák, M. Held, Vávra, M. Kočí (59. Tomášek), Dvořák (83. Chytrý), Bálek (95. Nečas), Janda, Polodna.

Sestava FC Písek: Hajdušek - Běloušek, Rendla, Avdić, Hanzlík - J. Held, Kočí (75. Hrachovec), Milec (46. Voráček), Froněk - Slepička, Presl.