První poločas utkání přinesl slušný fotbal, ale co bylo důležité, hosté v něm získali jednobrankové vedení. Jako první však zahrozili domácí, když v 8. min. po rohovém kopu mířil Patočka těsně vedle soupeřovy branky. Už za minutu hrozilo nebezpečí na druhé straně, kde Řezáč poslal z úhlu balon těsně mimo brankový cíl. A ve šťastné 13. minutě už to přišlo: Milec těsně za půlkou hřiště vyslal dlouhý centr za domácí obranu na rozběhnutého Františka Němce a ten hned z první přehodil vyběhnutého brankáře Bartoše - 1:0.

V dalších minutách se domácí nemohli dostat do tempa, přesto ve 21. min. zahrozil Březina, jehož blokovaná střela skončila dalším rohovým kopem. Ve 24. min. Osvald přihrál Kotyzovi, ten sice následnou střelou překonal gólmana Rondzika, jenomže míč skončil vedle tyče v zámezí. Ve 27. min. dobrovický střelec Volf obešel Havla a jeho tvrdou střelu Rondzik skvěle vyrazil. V závěru úvodního poločasu měli domácí velkou příležitost ke srovnání skóre, jenomže písecký brankář si nejprve poradil s dělovkou Osvalda a poté i s dorážkou Nováka.

Do druhé půle vstoupili domácí borci s jasným cílem - strhnout vedení na svou stranu. A začali aktivně. Ve 49. min. Rudolf střelou z úhlu rozvlnil jen boční síť písecké branky.

V 51. min. skákavou střelu Rudolfa gólman Rondzik s přehledem kryl. Za tři minuty doslova hořelo před brankou Dobrovic, to se nejprve objevil M. Held sám před gólmanem Bartošem, jenomže ve velké šanci zaváhal, poté se po velkém zmatku dostal balon k Němcovi a ten klubko hráčů před sebou neprostřelil, takže se skóre neměnilo.

V dalším krátkém časovém úseku měli hráči Písku dvě obrovské příležitosti k navýšení svého těsného náskoku. V 64. min. Řehák krásnou dělovkou z 25 metrů trefil břevno, míč se odrazil na brankovou čáru a dorážející Havel poslal balon hlavou nad horní tyč. Za minutu se objevil Němec sám před brankářem Bartošem, ale nedokázal ho zblízka překonat. V 71. min. technický pokus Ježdíka skončil jen o centimetry vedle domácí branky.

V 81. min. povedený centr Bočka napálil bez přípravy Volf a balon jen těsně minul břevno Rondzikovy branky. Za dvě minuty byl nepřesný střelec Volf vystřídán Justem. Poté domácí vsadili vše na jednu kartu, kromě dvou zadáků se ostatní hráči zapojili do ofenzivy a v samém závěru střetnutí se k nim připojil i brankář Bartoš. Dobrovičtí se neprosadili ani ve tříminutovém nastavení, protože jim výborně hrající písecká obrana nic nedovolila.

A tak se potvrdila slova Lukáše Holuba, která pronesl po minulém utkání s Domažlicemi, že příští zápas, to znamená v Dobrovicích, budou chtít Písečtí vyhrát bez inkasované branky. Jihočeši vybojovali další tři body a v příštím kole doma přivítají celek Štěchovic.

"Musím hráčům poděkovat za velmi bojovný výkon, protože utkání pro ně nebylo jednoduché. V sestavě domácího týmu se objevilo několik fotbalistů se zkušenostmi z prvoligových celků Jablonce a Mladé Boleslavi, kteří potvrdili, že to s míčem hodně umí. Proto jsem velice rád, že jsme zápas takto zvládli a získali v něm další tři body," řekl po utkání Ondřej Prášil, trenér mužstva FC Písek.

FK DOBROVICE - FC PÍSEK 0:1 (0:1)

Branka: 13. Němec.

ŽK: Patočka - Řehák, Havel, Holub, J. Held, Voráček, Zušťák.

Rozhodčí: Mudra - Pastyřík, Špindlerová.

Diváků: 220.

FC Písek: Rondzik - Šlehofer, Havel, Holub, Řehák - M. Held (69. J. Held), Milec, Kalášek, Ježdík - Řezáč (39. Voráček), Němec (87. Zušťák).

Text: František Bořánek/FC Písek