Písečtí, kteří jsou v tabulce soutěže šestnáctí a na svém kontě mají 19 bodů, hostí zítra od 10.15 hodin na svém hřišti jedenáctý Králův Dvůr (26 bodů).

Oba celky dosáhly před týdnem podobných výsledků pouze s tím rozdílem, že Králův Dvůr vyhrál nad Chomutovem 2:0 získal tři body, zatímco Písek prohrál v Pardubicích 0:2 a vyšel bodově naprázdno. Znovu se potvrdilo, že to budou mít Jihočeši v cestě za záchranou v ČFL  hodně těžké.

Říká se můj dům – můj hrad, a tak by stejně jako v prvním domácí zápasem s Kunicemi (3:1) měl Písek na svém hřišti opět zvítězit, zvláště, když se střetne s hratelným soupeřem. Na podzim vyhráli fotbalisté Písku v Králově Dvoře 3:0 a stejný výsledek by jistě brali všemi deseti i zítra.

„To určitě,“ říká asistent trenéra píseckého týmu Jaroslav Kostka a hned pokračuje: „Doma musíme vyhrát a získat tolik potřebné tři body. V minulém zápase v Pardubicích jsme měli problémy v záložní řadě, kde nyní zřejmě dojde k několika změnám. Do mužstva se po zranění vrací uzdravený Lukáš Jakobovský, který by měl dostat šanci ve středu  zálohy. O sestavě se ale rozhodne až v pátek po tréninku.“