„V tomto týdnu nebudeme hrát žádné přípravné utkání a začneme se připravovat na první mistrovský zápas, kdy v sobotu 10. srpna v 17 hodin přivítáme ambiciozní mužstvo Hořovicka," konstatoval trenér Čížové Jiří Antoš.

V přípravném období sehrála Čížová pět zápasu: porazila Protivín 3:0, Sedlice 5:1, na turnaji ve Veselí nad Lužnicí remizovala s Dačicemi 4:4, německé mužstvo na úrovni I. A třídy přehrálo 6:0 a s Vodňany remizovala 2:2.

V těchto utkáních se vystřídalo celkem devatenáct hráčů. „Ze současného kádru neodehráli ani jedno utkání zraněný Hora a Mrkáček      a zatím ani brankář Meier. Z uvedené počtu chceme určit kádr sedmnácti až osmnácti  hráčů," podotkl trenér.

Čížovští zkoušeli následující hráče: brankáři – Jakub Stehno, Jiří Novák, hráči do pole – Miroslav Zach, Milan Brož, Lukáš Tesařík, Josef Šácha, Petr Podkul, Denis Kirinčuk, Miloslav Bednařik, Petr Jindřich, Petr Listopad, Ondřej Prášil, Petr Kujal, Martin Lovička, Nelu Butnaru, Miroslav Kučera, Jan Moravec, Saša Fedorkiev, Tomáš Blažek.

A jak přípravu a nadcházející sezonu komentuje trenér Jiří Antoš?

„Z uvedených jmen je vidět, že náš kádr pro podzimní sezonu dozná dost podstatných změn. Především jsme mužstvo dost omladili ve všech řadách. Tímto krokem bychom chtěli kádr více stabilizovat s určitou perspektivou. Samozřejmě ale není vyloučeno, že může v průběhu podzimu dojít k dílčím změnám a doplnění.

Určitě bude nějakou chvíli trvat, než si hráči na sebe pořádně zvyknou a dobře se sehrají. Samozřejmě věřím , že ti zkušenější vezmou na sebe určitou zodpovědnost při konsolidaci mužstva jako pozitivně působící element. Taky si myslím, že jsme udělali velmi dobře, když jsme  našeho nejzkušenějšího hráče, Ondru Prášila, pověřili funkcí hrajícího asistenta, který je všemi hráči plně respektován a jde jim příkladem v plnění povinností.

Pro nadcházející sezonu si nestavíme žádné „vzdušné zámky", ale také nechceme hrát nějakou podřadnou roli. Chtěli bychom hrát fotbal, který by se líbil našim příznivcům  a ze kterého by měli radost samotní hráči, funkcionáři oddílu i občané obce, kterou reprezentujeme."

JIŘÍ ANTOŠ