Nás zajímalo, jak se na toto pohárové střetnutí a blížící se start divizní soutěže připravují písečtí fotbalisté. O tom jsme hovořili s trenérem mužstva Zdeňkem Starobou.

Jak jste spokojen s dosavadním průběhem letní přípravy?

Příprava mužstva probíhá v domácím prostředí podle plánu a účastní se jí všichni hráči, které jsme do ní zařadili. V tomto směru jsme velice spokojeni. Co nás však trápí, je ztráta obou krajních záložníků, Pobiše a Kubiše, kteří byli na operaci kolena. S Kubišem nemůžeme počítat celý podzim, Pobiš by měl být již v příštích dnech k dispozici. Uvidíme, jak si povede.

Mužstvo posílilo několik hráčů. Můžete je představit?

Z Dynama České Budějovice přišli na hostování Legdan a Červenka, což jsou oba defenzivní hráči, ale my spíš potřebujeme fotbalisty do ofenzivy, z Krásné Hory přišel rovněž na hostování Pšenička.

A co přípravné zápasy?

Sehráli jsme několik utkání s kvalitními soupeři, například s B–týmem Sparty a Slavie, s Čížovou a další. Zápasy nám ukázaly, že největší problém máme právě na obou krajích zálohy. Typově tam potřebujeme kreativní hráče, kteří jsou rychlí, dokáží se prosadit v soubojích jeden na jednoho a z křídelních prostorů posílat centry do soupeřovy šestnáctky. Věřím však, že do prvního mistrovského zápasu se nám podaří mužstvo na těchto postech vhodně doplnit.

Čeká vás pohárové utkání s třetiligovým týmem Sezimova Ústí. Co od něho očekáváte?

Do zápasu jdeme s tím, že jej chceme vyhrát, i když nás čeká velice kvalitní soupeř. Nechceme však nic lámat přes koleno. Pokud Pobiš nebude na zápas stoprocentně připravený, hrát nebude. Důležité je, aby byl fit za dva týdny pro první utkání v divizi. Hrajeme doma se Sezimovým Ústím, které se hodně posílilo. Soupeře jsme viděli o víkendu na turnaji v Soběslavi a musím říct, že je to mužstvo, které má patnáct nebo šestnáct velice kvalitních fotbalistů. Soupeř bude v utkání favoritem, ale my se budeme snažit co nejvíce ho potrápit kvalitní hrou, kterou jsme předvedli v přípravných zápasech. Výsledek zápasu je hodně otevřený. Samotný duel beru jako generálku před mistrovskou soutěží, i když nebudeme hrát kompletní. Uvidíme podle zdravotního stavu hráčů. Věřím ale, že uvidíme pěkný fotbal.