V sobotu ho budou chtít potvrdit v domácím utkání s Loko Vltavín z pražských Holešovic.

„Utkání splnilo to, co jsme od něj očekávali. Mělo jednoznačný charakter prvního mistrovského zápasu. Na začátku jsme se navzájem oťukávali, ale pak si myslím, že obě strany předváděly rychlý útočný fotbal," vrací se k sobotnímu duelu trenér Písku Ondřej Prášil.

Ve druhém už to ale vypadalo, že v hlavách hostů se jevila remíza 1:1 jako velmi dobrý výsledek, který je třeba bránit. „Vypadalo to, že hráčům docházejí síly. Navíc ani počasí nebylo úplně ideální. Druhý poločas už se víc bojovalo, v první půli to bylo víc na koukání," všiml si kouč.

Přestože Jihočeši dostali první branku, dokázali rychle srovnat. Nezlomili se. „Nám se zatím daří hrát to, co chceme. Snažíme se hrát útočně, takže i když inkasujeme gól, tak kluci nesloží zbraně, věří tomu, že se prosadí," tvrdí.

Gól dal odchovanec FC Roman Zahrádka. „My jsme měli předtím tři šance, Pavel Nohava nastřelil tyč. Gól byl na spadnutí. Soupeř nás o chvilku se skórováním předběhl, ale já jsem vůbec neměl strach, že bychom gól nedali," spokojeně se usmívá Prášil.

Ve druhém poločasu už ale měli domácí víc ze hry, hosté trochu víc vyklidili pole. „Hlavně se nám nedařilo dotáhnout do konce slibně se rozjíždějící brejky, rychlé protiútoky. Domácí měli dvě tři šance, na konci zápasu nebezpečný trestňák, ale podržel nás brankář Satrapa a zbytek odvrátila obrana. Úplně vyloženou šanci ale měli domácí jen jednu," míní kormidelník.

Obránce Michal Rendla, který se k týmu připojil v týdnu, nastoupil až na poslední čtvrthodinu. „Trénoval s námi od středy, takže jsme se domluvili, že to tak bude. Máme před sebou v úterý pohár, soutěžních utkání bude dost, musíme rozložit náročnou sezonu na víc hráčů," dodává trenér FC Písek Ondřej Prášil.

Kromě Němce a Satrapy v brance se příliš proti minulé sezoně nezměnilo. V Králově Dvoře vlastně nastoupila divizní sestava. „Taková je koncepce týmu,. Snažíme se čerpat z vlastních zdrojů. Z posil se na hřišti objevil jen Franta Němec. Je vidět, že to není marné. Kluci jsou zase o rok starší, zkušenější, a všichni, kteří nastoupili, potvrdili, že třetí liga se s tímhle kádrem hrát dá. Králův Dvůr nastoupil se zkušeným kádrem, je to farma Příbrami, přesto jsme uhráli bod," libuje si trenér.

Jako největší klad na utkání vidí Ondřej Prášil fakt, že tým dobře reaguje na jeho pokyny. „Kluci jsou schopni dodržovat to, co si řekneme v přípravě na utkání. To je velká deviza."

A tak jedinou kaňkou byl závěrečný penaltový rozstřel o bonusový bod. Pětadvaceti procentní úspěšnost hostujících střelců, to je hodně slabé. „To tedy," přitakává Ondřej Prášil, „nezadařilo se, lítalo nám to, kam nemělo. Ale já myslím, že příležitostí k nápravě budou mít kluci v letošní sezoně ještě dost. Penalty trénujeme, ale jak je vidět, tak zápas je zápas. Tam je to jiné než na tréninku."