Nováček třetí ligy s novým trenérem a velmi mladým kádrem. To je FC Písek před startem sezony 2014/2015.

Pro kouče Ondřeje Prášila bude utkání v Králově Dvoře navíc mistrovskou premiérou v roli hlavního trenéra. Generálku si odbyl v pohárovém klání na Kladně. „Máme mladý tým. Byl bych rád, kdyby se nám podařilo do sezony odstartovat tak, aby to na nás nezanechalo stopy do dalších kol. Kdybychom uhráli v prvním kole remízu nebo bychom vyhráli, to by bylo úplně fantastické," přeje si před startem soutěže trenér FC Písek Ondřej Prášil.

Jen o něco málo více než měsíc měli fotbalisté na přípravu na novou sezonu. Stačilo to Píseckým? „Připraveni jsme skvěle. Všechno probíhalo tak, jak mělo. I kádr se nakonec podařilo doplnit tak, jak jsme chtěli. Všechno je v pohodě," usmívá se Prášil.

Avizovaná posila, Petr Dolejš z Teplic, ale v prvním kole na kraji zálohy nenastoupí. „Co se týká utkání s Královým Dvorem, tak ještě k dispozici nebude. V Teplicích měl pan Hrdlička pohřeb, s ohledem na to jsme nestačili jeho přesun vyřídit. V příštím kole doma už by měl být ale k dispozici," přibližuje kouč.

Na poslední chvíli do píseckého týmu přišel stoper Michal Rendla z Čáslavi. Téměř sto devadesát centimetrů měřící třiadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant by měl vyztužit zadní řady. „Hrál jsem s ním druhou ligu v Čáslavi. Znám ho po stránce sportovní i lidské, bude to posila. Je to profesionál. Důrazný stoper s dobrou hrou hlavou a výbornou rozehrávkou. Na to, že je mu jen třiadvacet let, tak má už zkušeností dost," míní Ondřej Prášil. Obránce přijde z Čáslavi na půlroční hostování.

Kromě Kladna v pohárovém utkání kvality píseckého týmu v přípravě ale nikdo příliš neprověřil. „Záleží na tom, jakou hru budeme předvádět my. To je základ. Nemám strach o to, že by to kluci nezvládli," oponuje kouč Písku.

Kádr Králova Dvora doznal přes krátkou letní přestávku výrazných změn. Hlavně kvůli tomu, že se tým stal farmou prvoligového klubu 1. FK Příbram, trenérem pak zkušený František Barát. „Podle mých informací tam zůstali jen starší hráči. Můžeme očekávat, že kádr budou tvořit hlavně hráči Příbrami. Obranu mají velmi zkušenou, záloha a útok, to jsou stejně staří kluci, jako máme v týmu my," charakterizuje soupeře Ondřej Prášil.

Písek má v ofenzivě mladé hráče, velmi dobře rychlostně vybavené. A na ně budou třetiligoví Jihočeši spoléhat nejen v utkání v Králově Dvoře. „Ať je to jak chce, tak čtyřicetiletý hráč mladého dožene na hřišti těžko. Zkušenostmi ano, ale rychlostně ne. Doufám, že to bude v sobotu znát. Jde o to, aby kluci neměli zbytečný respekt ze zkušených hráčů," uvažuje písecký kormidelník.

Herní systém Písečtí zachovali. S dvěma rychlými křídly v ofenzivě 4-3-3, v defenzivě se krajní útočníci zatáhnou do formace 4-5-1. „Máme tam dostatečně rychlé kluky, kteří si s tím poradí," věří Prášil. Kostru sobotní sestavy už má prý víceméně v hlavě.

Novinkou pro letošní ročník třetí ligy je penaltový rozstřel v případě nerozhodného výsledku. „Bude to důležitá část utkání. Už to nebude jen o tom, že by v týmu byli dva, tři hráči určení na penalty. Bude třeba, aby byli na penalty připraveni všichni. A není to jako v hokeji, že může jet jeden hráč nájezd třikrát. Odkopat si to bude muset každý. Samozřejmě jsme se na to připravovali, ale to jsou určitě všichni," uzavírá Ondřej Prášil.