Na generálku si Dynamo pozvalo už na páteční večer třetiligový německý Regensburg (výkop na Střeleckém ostrově 18 hod.) – a vstup na zápas je zdarma!

Dynamu se postupně vrací do mužstva i hráči z marodky, která byla v létě v permanenci. „Už i Machovec a Klesa by se měli s námi zapojit naplno do přípravy a možná, že v pátek do generálky proti Regensburgu alspoň na část utkání do hry zasáhnou," říkal Deníku po nedělním zápase se Slavií trenér Luboš Urban.

Zatímco Klesa si už ve středu zahrál za juniorku v Roudném, start Machovce dle posledních zpráv příliš pravděpodobný není. K dispozici nebude Wermke, kterého testuje Most, naopak testy v Sokolově ukončil Kadula.

Klesa si už zahrál za juniorku

Ve středečním přípravném utkání v Roudném, v němž juniorka Dynama prohrála s domácím divizním nováčkem 2:3, si jako jeden z pendlů z prvoligového áčka poprvé od svého zranění část utkání zahrál i Michal Klesa.

Na hřišti vydržel celou hodinu. „Cítil jsem se dobře, žádné problémy," pochvaloval si.

Méně spokojen se hrou posíleného týmu byl trenér Jiří Lerch. „Byla to dobrá příprava, bohužel my byli v koncovce zcela jaloví a spoustu příležitostí jsme neproměnili, zatímco Roudné z minima vytěžilo maximum," vraštil čelo.

Zato na domácí straně hřiště panovala plná spokojenost. „Naši kluci se vydali ze všech sil a ze zajištěné obrany vyjížděli do nebezpečných brejků. Vítězství s tak silným soupeřem je pro ně zaslouženou odměnou," ocenil domácí trenér František Mertl.

Sestava juniorky Dynama: Coufal – Klesa (62. Pěnka), Dvořák, Tomášek, Jenne – Schertler, Čadek, Hála (52. Křiváček), Kadula, Chmelo – M. Held.

Táborsko v pátek v Ostravě

Další přípravu v pátek absolvuje i druholigové Táborsko, které si na svou generálku pozval prvoligový Baník. „Pojedeme až v den zápasu," sdělil Deníku výkonný ředitel jihočeského klubu Tomáš Samec, jenž dále potvrdil, že k dispozici bude i Martin Sladký. „Na přestupu jsme se dohodli s hráčem i s Plzní, příchod Tusjaka ze Slavie je nadále v jednání," dodal.

Tiskový mluvčí Táborska Luboš Dvořák přidal další informace: "Nepojedou Džafič a Šimák, které trápí bolesti páteře. Nejede ani Ciku, jehož angažmá je v jednání. S týmem teď není, ale může se k němu znovu připojit. O místo v kádru se už neuchází slávista Peterka, jehož test skončil. Rokuje se ještě o brankáři Kudrnovi a záložníkovi Kramešovi. Obránce Divíšek přichází z Příbrami na roční hostování s klauzulí o možném zimním návratu.L

Trenér Petr Frňka v severomoravské metropoli očekává kvalitní zápas. „Utkání nás určitě prověří," míní trenér jihočeského celku. V aktuálním týdnu hráči Táborska absorbovali volnější tréninkový režim, aby se z těl vyhnali únavu. „V pátek od nich v Ostravě očekávám obrovské nasazení. Po utkání dostanou dva dny volna," uvedl Petr Frňka.

Baník má v létě formu, ze šesti přípravných utkání jich pět vyhrál a jeden zremizoval.