„Nedělím zápasy na více či méně důležité, na jiné než ty ostatní. Máme další zápas doma a chceme navázat na minulý duel s Teplicemi a znova bodovat. Zda to je Slovácko, či kdokoli jiný, cíl je pořád týž," krčí kouč Dynama rameny.

Pochvaluje si dvoutýdenní ligovou přestávku. „Měli jsme možnost čtrnáct dní kvalitně trénovat, k čemuž nám přálo i počasí. Sehráli jsme také přípravný zápas s Riedem a věřím, že hráči jsou na sobotní zápas dobře připraveni."

Fotbalisty Slovácka ze svého působení v Uherském Hradišti Soukup samozřejmě dokonale zná, až taková výhoda to ale dle něj není. „Sebelepší znalost soupeře ani sebelepší analýza jeho hry zápas nevyhraje. Určitá pomoc pro trenéra, aby své svěřence upozornil na některé přednosti či slabiny soupeře, to jistě je, ale vždy je rozhodující, aby toho tým dokázal v zápase využít."

A na koho si fotbalisté Dynama budou muset hlavně dávat pozor? „Vpředu je velice nepříjemný Došek, jenž dokáže sklepávat balony pro ostatní kluky. A ti jsou hodně rychlí, ať už Kovář či Hlúpik, hodně z toho těží. Jejich náběhy za obranu si musíme pohlídat," ví záložník Michal Klesa, jenž varuje i před nebezpečnými standardkami. „Láďa Volešák je zahrává výborně, takže je jasné, že to na obranné půlce chce dělat co nejmíň faulů, aby se Slovácko ke standardkám nedostávalo," dodává.

Do duelu se Slováckem půjde Dynamo bez distancovaného Řepky a zraněného Riegla. „Byť nebude snadné je nahradit, v mužstvu máme hráče, kteří jsou schopni na tyto posty nastoupit a také tam na ně nastoupí," zdůrazňuje trenér Soukup. „Měli jsme možnost si je vyzkoušet jak s Riedem, tak za farmu v Domažlicích," připomíná budějovický kouč a ujišťuje, že o sestavě na dnešní utkání jasno má.

„Jinak je kádr pohromadě, jen Linharta trápí záda," uzavírá Miroslav Soukup.

Slovácko si věří. „V Budějovicích chceme bodovat, což značí nedovolit domácím, aby nás dostali pod tlak," řekl pro klubový web trenér Habanec.

Lengyel: Hrálo se tu bez Řepky a taky se to zvládlo

Celý rok hrál Roman Lengyel ve středu obrany s Tomášem Řepkou, ve zbytku podzimní části I. ligy bude zkušeného parťáka ale postrádat. Nejen o tom Deník jižní Čechy s kapitánem Dynama hovořil.

Slovácko se přijíždí ve velké herní pohodě. Jak sílu sobotního soupeře vidíte?

Přihodilo se jim něco jako u nás. S novým trenérem dostali nový elán, nový impuls, udělali pár dobrých výsledků, chytli se a jedou na vítězné vlně. My se je ale pokusíme zastavit a zápas s nimi tady vyhrát. Jak už jsme zvyklí každý rok, ustupovat prostě už není kam…

Bude pro vás varováním jarní zápas, kdy Slovácko díky dvěma gólům v posledních dvou minutách tady uhrálo bod?

To byl nešťastný zápas. My ho měli celou dobu pod kontrolou a oni nám z první střely dali gól. Pak tam bylo z naší strany trošku paniky a z propadlého autu dostali druhý gól. To by se stávat normálně nemělo, nám se to ale bohužel stávalo pořád… Na to si musíme dávat pozor. Byť já věřím, že konce zápasu rozhodovat nebude. Musíme od začátku dát najevo, že jsme doma, že ten zápase chceme vyhrát. To musí na hřišti být vidět.

Jak se těšíte na souboje s Doškem?

Těším, netěším… Došek je jeden z nepříjemných útočníků v lize, pokud ale nebude dostávat míče, jaké potřebuje, bude se nám na něj hrát líp. Není to ale jen o něm, oni mají i jiné dobré ofenzivní hráče. Je na každém z nás, jak se na ně připravíme.

Vám se víceméně rozpadla obrana, protože Tomáš Řepka je v trestu a Jan Riegel se zranil. Bude to velký hendikep?

Bude to první zápas bez obou těch hráčů a vždy, když je nějaký zásah do obrany, to může nějaké následky zanechat. Nicméně jsem přesvědčen, že ti hráči, kteří na tyto posty naskočí, jsou už dostatečně zkušení a jsou s námi tak dlouhou dobu, že by je měli rovnoprávně zastoupit.

Ale přece jen, s Řepkou jste na sebe byli asi hodně zvyklí?

Samozřejmě, že Tomáš bude chybět. Ten by chyběl asi každému manšaftu. Je to velice zkušený hráč a na hřišti má velký respekt. Ale hrálo se tu dlouhou dobu bez Tomáše a taky se to zvládalo. Musíme si tudíž na to zvyknout, že tady Tomáš už není, a hrát a hlavně taky vyhrávat i bez něj.

Bod doma nic neřeší, tvrdí Klesa

Před zápasem se Slováckem na dotazy Deníku jižní Čechy odpovídal Michal Klesa.

V Jablonci jste nehrál, prý jste byl nemocen. Už jste fit?

Měl jsem anginu a bral antibiotika, minulý týden už jsem ale začal trénovat a teď už bych měl být v pořádku.

Ostatně už jste si zahrál minulý čtvrtek v Riedu.

Bylo dobré, že liga měla pauzu, takže na mé doléčení bylo víc času. V Riedu jsem hrál poločas, ale ještě to nebylo ono, protože jsem trénoval teprve druhý den. Tento týden trénuji už celý naplno a uvidím, jak to bude vypadat v zápase.

Trenér sliboval, že během ligové přestávky dostanete víc do těla. Dodržel slovo?

První týden jsme až na čtvrtek, kdy jsme hráli v Rakousku, jsme měli dvoufázové tréninky. A bylo to dost záživné…

V sobotu hrajete doma se Slováckem, se kterým jste na jaře vedli dvě minuty před koncem 2:0, přesto jste se nakonec hráli jen 2:2…

Pamatuji si na to, dokonce jsem dával první gól. I druhou půli jsme hráli v klidu, ale někdy v 88. minutě jsme dostali gól a v poslední minutě jsme tam nějak neodkopli míč, oni se nám tam dostali z autu do vápna a vyrovnali. Byla to hrozná škoda, my tenkrát ještě neměli nic jistého a ty tři body jsme nutně potřebovali.

Jenže teď je nepotřebujete o nic míň…

To máte pravdu, teď ty body potřebujeme možná ještě víc než loni!

A věříte, že je získáte?

Nic jednoduchého to nebude. Dokonce si myslím, že to bude ještě těžší než na jaře. Slovácko se totiž po nepovedeném vstupu do ligy zvedlo, má pod trenérem Habancem výsledky a navíc hraje i hodně útočný fotbal. Věřím ale, že se s tím tady nějak popereme a ty body urveme. S ničím jiným, než vyhrát, do zápasu ani jít nemůžeme. Bod doma nic neřeší.