S tímto cílem půjdou do nové sezony po pádu do II. ligy fotbalisté českobudějovického Dynama.

Hned v úvodu úterní tiskovky to zdůraznil generální manažer klubu Karel Poborský, jenž oficiálně do funkce uvedl nového trenéra A-týmu Pavla Hoftycha, jenž včera ráno podepsal v jihočeské metropoli dvouletou smlouvu. Za asistenta si vybral Pavla Maluru, do role trenéra gólmanů se vrací Pavol Švantner.

Vedle hráčů, kteří v Dynamu byli na hostování (Táborský, Malakjan, Mchojan a Hora), opustili tým také Sandro a Benát. „Sandrovi jsme nabídli na naše poměry nadstandardní smlouvu, k dohodě bohužel nedošlo," sdělil sportovní manažer Martin Vozábal.

Odtajněna byla i první posila, kterou se stal útočník Richard Kalod ze žižkovské Viktorky. O dalších možných posilách se jedná, z hostování se vrací Rakovan (Střížkov), Dobal (Táborsko), Němec (Most) a Hovorka (Ústí).

Pavel Hoftych se na působení na jihu Čech těší. „Zázemí pro fotbal tady je z mého pohledu absolutní," vyzdvihl nový kouč Dynama, dle něhož v klubu je řada mladých zajímavých hráčů. „Z toho důvodu jsme usilovali o to, aby byly prodlouženy smlouvy s Kadulou, Linhartem, Wermkem a Fundou," řekl Martin Vozábal. „Nicméně hlavní prioritou bylo dohodnout se na podmínkách nového kontraktu s Romanem Lengyelem," dodal.

Rozpočet Dynama se dle informace Karla Poborského po sestupu z I. ligy sníží. „Přiměřeně tomu, že jsme sestoupili do II. ligy jsme ponížili i platy hráčů," podtrhl s tím, že sice své příjmy si hráči budou moci vylepšit o prémie, jak ale jedním dechem upřesnil, jejich vyplacení bude podmíněno postupem do I. ligy.

Přípravu na II. ligu, kterou trenér Pavel Hoftych označuje za velice těžkou soutěž, fotbalisté Dynama zahájí 24. června. V plánu mj. je turnaj na Hluboké (dále Táborsko, Žižkov a Steyr) a přípravné zápasy se Žilinou, Mladou Boleslaví, Norimberkem a tureckým Rezisporem, odpadá však tradiční turnaj v Nové Včelnici. „Letos se hrát vůbec nebude," vysvětlil Poborský.

A hrát se v příští sezoně se vší pravděpodobností v Č. Budějovicích nebude ani juniorská liga. „Když se Strakonice zachrání v ČFL, budeme s nimi dál spolupracovat jako s naší farmou. Hrát se ale bude na Složišti," shrnul Poborský.

Trenérské rošády i na Složišti

V Dynamu vedle změn v A-týmu a vedení klubu dochází k trenérským změnám i v centru mládeže na Složišti: Pavla Tobiáše a Jana Dvořáka v devatenáctce nahradí David Horejš a Petr Skála, jenž bude zároveň šéftrenérem celého centra. Končí šéf žákovských kategorií Ivan Novák, za něhož přichází Radim Pouzar.

Bilance sestupové sezony 2012/13

Dynamo – Olomouc 1:0, Otepka z penalty

Ml. Boleslav – Dynamo 3:2, Markovič 2

Dynamo – Ostrava 1:2, Otepka z penalty

Sparta – Dynamo 3:1, Markovič

Dynamo – Liberec 0:2

Brno – Dynamo 3:1, Sandro

Dynamo – Dukla 1:1, Řezníček

Příbram – Dynamo 1:1, Řepka

Dynamo – Teplice 3:2, Táborský, Klesa, Machovec

Jablonec – Dynamo 2:1, Řezníček

Dynamo – Slovácko 0:0

Dynamo – Plzeň 0:1

Hradec – Dynamo 0:1, Řezníček z penalty

Dynamo – Slavia 2:1, Řezníček, Táborský

Jihlava – Dynamo 1:0

Dynamo – Ml. Boleslav 0:1

Ostrava – Dynamo 0:0

Dynamo – Sparta 0:2

Liberec – Dynamo 3:1, Hora

Dynamo – Brno 1:1, Mchojan

Dukla – Dynamo 4:0

Dynamo – Příbram 0:1

Teplice – Dynamo 4:0

Dynamo – Jablonec 2:1, Táborský, Benát

Slovácko – Dynamo 2:0

Plzeň – Dynamo 3:2, Linhart, Táborský

Dynamo – Hradec 1:0, Hora

Slavia – Dynamo 3:0

Dynamo – Jihlava 2:1, Wermke, Halama

Olomouc – Dynamo 1:0

Junioři se loučili vítězstvím

Den před úterní tiskovkou Dynama, na které generální manažer Karel Poborský mj. oznámil, že se vší pravděpodobností v lize juniorů Dynamo dál hrát nebude, se mladíci Dynama před zraky nového trenéra A-týmu Pavla Hoftycha rozloučili s premiérovou účastí v juniorské lize vítězstvím nad Olomoucí 2:1.

Trenér Jiří Lerch se netajil svou spokojeností. „Olomouc sice přijela s trochu omlazeným týmem, v lize juniorů ale skončila třetí a kvalitu určitě má," zdůraznil. „Vítězství nad tak silným soupeřem i předvedená hra nás těší. Že jsme se se sezonou rozloučili cennou výhrou, má svou důležitost."

V první půli domácí mladíci soupeře zaskočili aktivní hrou a hlavně dvěma pohotovými góly. První dal Vaněk po přímočarém nájezdu, druhý padl po vydařené standardce: Radouch zahrál roh na Petráně, jehož hlavičku brankář Neuer vyrazil k Novotnému, jen už si věděl rady.

Ve druhé půli měli hosté více ze hry, mladíci Dynama ale i díky několika výborným zákrokům brankáře Marušky už cenné tři body uhájili. „Sigma po půli vystřídala do kvality, my tak silnou lavičku neměli," připomněl Lerch.

Na stoperu Dynamo testovalo slovenského mladíka Mariana Kočiše (údajně ve Vídni hrál za dorost Rapidu). „Chtěli jsme ho vyzkoušet a musím říct, že až na chybu při inkasovaném gólu to odehrál spolehlivě," vyzdvihl Jiří Lerch.