Dobrá obrana znamená v moderním fotbale hodně. Ukázalo to i utkání třetí ligy mezi Pískem a Převýšovem (3:1). Domácí kvalitní defenziva hodně pomohla k vysokému vítězství. I když nebyla bezchybná.

Trenér hostí Jan Kraus po nepovedeném utkání štěstím rozhodně nezářil. „My jsme sice hráli kombinačně, ale chyběl nám důraz v zakončení. Takhle se vyhrávat nedá," řekl na tiskové konferenci a dodal: „Ve druhém poločasu domácí ještě zpevnili defenzivu, hráli na brejky, které se jim vydařily a myslím, že zaslouženě vyhráli."

Hráli jako Písek

Přestože měl Převýšov většinu utkání míč na svých kopačkách, prohrával ještě dvě minuty před koncem řádné hrací doby 0:3. „Před zápasem jsem říkal, že k nám přijede tým, který dostává podobné góly jako my a má i stejný herní projev," začal komentovat utkání písecký kouč Ondřej Prášil.

Domácí šli do vedení záhy, už ve 3. minutě. „Sedmé kolo, poprvé jsme vedli. Bylo vidět, že pro kluky to byla nová situace, protože od páté minuty jsme začali bránit výsledek. To bylo brzy. Soupeř začal kombinovat, ale neměl naštěstí důraz v zakončení. Největší šanci Převýšova vykopl Michal Rendla z čáry," vrátil se k úvodní pětačtyřicetiminutovce Prášil.

Druhý poločas jeho týmu vyšel na výbornou. „Do druhé půle jsme šli s tím, že budeme hrát na brejky. Věděli jsme, že Převýšov musí. Tak, jak hráli oni, tak jsme hráli v minulých utkáních my. A nám vycházely brejky. Z mého pohledu by mohlo být zakončení razantnější, ale góly, které jsme dali, platí. Jeden byl tečovaný, druhý taky takový všelijaký… Ale jsem rád, že kluci tři góly dali," chválil hráče.

Výhrou se posunuli Písečtí před sobotního soupeře, v tabulce jsou čtrnáctí. „Potřebovali jsme vyhrát. Pro mě je důležité, že kluci za stavu tři nula začali hrát kombinační fotbal. To se musíme naučit hrát i za stavu nula nula. Protože jinak je utkání strašně fyzicky náročné," míní Prášil.

Obrana předvedla spolehlivý výkon. Čtveřice Basaraba, Holub, Rendla a Šlehofer společně s brankářem Sartapou držela čisté konto až do 89. minuty. „V týdnu jsme se dívali na statistiky. Jsme osmí v počtu vstřelených branek, ale patnáctí v počtu obdržených branek. Druzí nejhorší. Góly, které dostáváme, jsou si podobné. Standardní situace na přední tyč. Z těch dostáváme góly. Dneska bylo na klucích vidět, že chtějí uhrát nulu, ale bohužel jsme koncentraci neudrželi do konce," litoval písecký lodivod.

Přesto byly nedostatky ve hře domácích chvílemi evidentní. Do brejků se zapojovalo zbytečně mnoho hráčů. „To vychází z toho, že to byl těžký zápas. Bránili jsme jednogólový náskok. Když jsme dali druhý gól, tak to bylo, jako byste vypustili ptáka z klece. Najednou všichni chtěli být všude. Když jsou protiútoky zakončené, tak to tolik nebolí, jako když v brejku ztratíme míč a musíme se rychle vracet," uzavřel Ondřej Prášil.