Milevsko opět udělalo důležitý krok k záchraně, když v okresním derby porazilo kvalitní tým Čížové tím nejtěsnějším rozdílem. Zápas začal optickou převahou čížovských hráčů a domácí potvrzovali v prvním poločasu jen sporadicky boj o záchranu. Ve 28. min. vystrašil Nováka v čížovské brance Jelínek z trestného kopu a ve 34. min. v dobré pozici Barda hlavičkoval vedle.

Naopak domácím zatrnulo ve 44. minutě, kdy osamocený Prášil ve velkém vápně přestřelil Horkovu branku.

Do druhého poločasu vstoupilo Milevsko aktivněji, hned ve 49. min. se dostal k odraženému balonu Barda, ale netrefil odkrytou branku. Ještě zůstaly nevyužité příležitosti Kosíka, Bardy a Dvořáka.

Zápas rozhodl v 62. min. domácí Komárek, když proměnil penaltu, která byla nařízena za sražení unikajícího Kosíka stoperem hostí Brožem. Čížovští se pak snažili o brejky, ale milevská obrana pracovala spolehlivě a do žádné šance je už nepustila.

Branka: 62. Komárek (11). ŽK: 0:1, rozhodčí Šimek – Blaschke, Valenta. Sestavy mužstev:

Milevsko: Horek, – J. Kosobud, Suchan, Pacovský, J. Málek  – Vodňanský, Komárek, Kuchař,  Jelínek (46. Kosík), Dvořák ( 85. O. Kosobud) – Barda (82. M. Málek). Trenér Jaroslav Vavroch.

Čížová: Novák – Jaroušek, Brož, Šácha, Zach – Kujal (65. Říský), Prášil, Moravec, Hora – Jindřich, Kučera. Trenér Jiří Antoš.

Zítra jsou na programu dohrávky: Admira Praha – Čížová a Benešov – Milevsko (18). V sobotu Čížová hostí Táborsko B (17) a Milevsko hraje od 15 hodin v Praze s místní Admirou.

MILAN PECKA