V utkání posledního třicátého kola divize sezony 2012-2013 se v Čížové hrál solidní fotbal. Padlo pět branek a další  velké šance, zejména domácích, zůstaly nevyužity.

Začátek utkání byl nečekaný, protože již v 5. min. byl stav 2:0. Už ve  2. min. se Jindřich doslova proháčkoval hostující obranou a přivedl domácí do vedení.

Druhá střela na branku Táborska znamenala zvýšení náskoku. To v 5. min. se za šestnáctkou opřel do míče Kunášek a křížnou střelou trefil tyč, od které se míč odrazil do sítě – 2:0. Poté následovalo už zmiňované období neproměňování vypracovaných šancí domácích fotbalistů.

Ve 31. min. po jedné z největších příležitostí, kdy Jindřich a Listopad ani nadvakrát nedokázali z malého vápna dostat míč za záda brankaře Vavřiny, odkopli hostující obránci dlouhý míč až na půli domácího týmu. Čížovská  obrana zaváhala a hostující Stuchlík pohodlně snížil – 2:1.

A za sedm minut bylo dokonce srovnáno. Domácí obránci se nechali v souboji o míč přetlačit, Ketman využil malého důrazu čížovských hráčů a vyrovnal na 2:2.

Čížovští však pokračovali v nátlakové hře a výsledkem byla ve 45. min. vítězná branka, kterou po rychlé kombinaci a skvělém uvolnění pohotově vstřelil Prášil – 3:2.

Druhá půle už nebyla tak hektická jako první poločas,  přesto ale několik šancí dokázali domácí opět zahodit. Například v 60. min. Moravec, který z dobré pozice vysoko přestřelil, po něm se v 70.  min. Jindřich doslova ukličkoval a  Kučera se rovněž neprosadil.

Branky: 2. Jindřich, 5. Kunášek, 45. Prášil – 31. Stuchlík, 38. Ketman. ŽK: 2:1, rozhodčí Melichar, 80 diváků. Sestava týmu Čížové: Meier – Jaroušek, Šácha, Brož (34. Hora, 82. Říský), Zach – Listopad, Prášil, Kunášek, Moravec –  Kučera, Jindřich.

Trenér čížovského týmu Jiří Antoš k zápasu uvedl:

„Konečně jsme mohli použít kompletní sestavu a na výkonu to bylo znát. Hosté byli běhaví, ale naši hráči lépe kombinovali a to rozhodlo.  Utkání bylo oboustranně korektní, proto mě mrzí vážné zranění hráče Tomáše Hory, které si způsobil vinou terénu. Těší mě naše umístění  v divizi, coby nejlepšího týmu  Jihočeského kraje, zejména po složitostech z počátku přípravy i v mistrovské části."