Trenér Jan Růžička byl spokojený jen z části. „Po podzimu jsme v tabulce skončili na sedmém místě což je velmi dobré, ale při pohledu na získané body však tolik být spokojeni nemůžeme. Tabulka je velmi vyrovnaná a bodový odstup od dolní poloviny je minimální," všímá si.
Každý tým by chtěl nějaký ten bodík navíc, stejné je to v Čimelicích. „K úplné spokojenosti nám chybí tři nebo čtyři body. Některé zápasy jsme měli dotáhnout do bodového zisku. Zvláště v domácím utkání se Soběslaví jsme ještě deset minut před koncem vedli o dva góly a nakonec jsme byli rádi za remízu. Na druhou stranu jsme získali i některé body se štěstím, a tak v celkovém hodnocení převládá nakonec spíše spokojenost," doplňuje kouč Sika.

Siko před sezonou posílilo a na jaře by mělo být ještě lepší. „Nám se v létě podařilo vhodně doplnit kádr. Přišli bojovné typy hráčů jako Martin Němec a Václav Růžička. Navíc jsme získali z Čížové Miloslava Bednaříka, a ten byl ve většině zápasech skutečně velkou posilou. Svůj talent u nás rozvíjel i David Kreuzer z Mirotic a na hostování k nám přišel i útočník Filip Čadek z Písku. Ten odváděl kvalitní práci, ale bohužel se zranil a závěr podzimu jsme s ním nemohli počítat,," říká Růžička.

S formou se hráči potkávali střídavě, jen některým vydržela šestnáct utkání. „K nejlepším hráčům patřil Pavel Pávec, který odehrál asi nejlepší půlrok pod mým vedením. Kvalitní výkony odváděl i Václav Hegenbart, který zároveň vykonává funkci asistente trenéra. Za to mu patří velký dík, protože bez jeho pomoci bych se skutečně obejít nemohl," chválí čimelický lodivod.

Na jednu věc si ale Jan Růžička postěžoval: „Všechno se odvíjí od toho jak hráči trénují, a to je bohužel naše největší bolest. S tím se potýká devadesát procent týmů v této soutěži. Hráči mají pracovní povinnosti a ne každý je ochoten fotbalu něco obětovat. Chápu, že kluky fotbal neživý, ale zároveň si myslím, že pro něj jde udělat víc."

S cílem vylepšit současné postavení v tabulce, ale hlavně rozšířit své bodové konto, půjdou hráči Sika do jarní části sezony. „Do zimní přípravy nastoupíme už na začátku ledna. Nejdříve se budeme scházet jednou, dvakrát týdně a budeme využívat tělocvičnu v Čimelicích. Do ostré přípravy naskočíme začátkem února a budeme nabírat hlavně fyzickou kondici. Sehrajeme celkem šest přípravných zápasů," popisuje plány trenér Sika Čimelice Jan Růžička.

Teď nastává práce i pro funkcionáře. Každý kádr je možné posílit, tedy i ten čimelický. „Kádr chceme udržet stejný. Určitě k nějakým změnám dojde, ale když tak budou minimální. Doufám, že se nám podaří prodloužit hostování Bednaříka, Němce i Čadka. O nových hráčích jednáme, ale jak říkám, maximálně o jednoho nebo dva hráče bychom chtěli kádr doplnit," zdůrazňuje Růžička.

A cíle jsou jasné. „Do jara jdeme s cílem obhájit sedmou pozici a získat minimálně stejný počet bodů jako na podzim. Bude to nesmírně obtížné, ale věřím, že nám vyjde začátek sezony a nebudeme mít starosti se záchranou."