Týmu trenéra Jana Růžičky vyšel vstup do utkání. „Začali jsme výborně. Měli jsme převahu a šli do vedení," pochvaloval si Jan Růžička získané dvougólové vedení po sedmnácti minutách hry.

Ještě do přestávky ale Dačice stačily snížit. „Naši obránci udělali fatální chybu," poznamenal kouč Čimelic k situaci ze 40. minuty.

Podle Jana Růžičky další dění na hřišti rozhodně nebylo k pokoukání. „Poté se bohužel vytratil fotbal a byla to opravdu kopaná. To mě moc mrzí. Oba týmy se nedostaly do kombinace a skutečně se hrál fotbal nevalné úrovně," říká otevřeně čimelický kouč. „Vše pak vyústilo v nervózní závěr, kde velkou roli hrály emoce na obou stranách," dodal Jan Růžička.

V posledních deseti minutách padly tři branky. Dvě vsítili domácí, jednu hosté. „My jsme naštěstí dotáhli další důležitý zápas do vítězného konce," oddychl si hlavní trenér Sika.

Následuje derby

Čimelice příští sobotu zavítají k okresnímu derby do Písku.
S tamní rezervou třetiligového celku se u břehu řeky Otavy utkají od 13.15 hodin.

Čimelice-Dačice 4:2 (2:1)

Branky: 15. Řezáč, 17. Čadek, 81. (11) Převrátil, 88. Pávec – 40. Frühauf, 83. M. Ferdan. Rozhodčí: Hoch ml. – Hodánek, Dunovský. ŽK: 2:3 (Řezáč, Nosek – Beníček, Točík, J. Nosek). Diváků: 60.
Čimelice: Slavík – Řezáč, Martin Němec, Pšenička, Hála – Surovčík (55. Petráš), Nekl, Pávec, Hegenbart – Čadek (46. Převrátil), Nosek (87. Michal Němec).
Trenér Jan Růžička.
Dačice: T. Ferdan – Beníček, M. Ferdan, Nosek, Mašát – Celý, Frühauf (83. Krtek), Vacuška, Točík – Jindra, Štolba. Trenér Tomáš Krejča.