V 84. minutě  utkání třetí fotbalové ligy Písek – Kunice (3:1) vběhl na hřiště domácí Karel Krejčí (roč. 1992), který vystřídal Stanislava Hřebečka. A v 90. minutě vstřelil Krejčí třetí gól svého týmu a ten získal cenné tři body.

Po utkání jsme krátce hovořili s Karlem Krejčím, který mezi tím přijímal gratulace od spoluhráčů za svůj lišácký gól. Téměř z poloviny hřiště dlouhým nákopem poslal míč do soupeřovy sítě přes brankáře Michala Šilhavého, který se v té době nacházel mimo vlastní pokutové území.

Karle, jak jste viděl svůj gól?

Na půlce hřiště jsem dostal odražený balon a společně s Honzou Zušťákem jsme běželi dva na jednoho, gólman byl mimo branku, tak jsem míč napálil a on doputoval až do sítě.

Takže jste při běhu s míčem věděl, že gólman Šilhavý je mimo branku?

Ano. Viděl jsem, že šel pomoci spoluhráčům při jejich rohovém kopu, jenomže míč se pak odrazil ke mně a on se nestačil vrátit do branky. Zkusil jsem to a ono to vyšlo.

Na hřiště jste přišel na hřiště za stavu 2:1, tedy v době, kdy se mužstvo v deseti bránilo velkému tlaku soupeře. S jakým úkolem jste se zapojil do hry?

Na hřiště jsme šel s tím, abych hlavně podržel balon, hrál jsem s ním dopředu a také abych ubránil  levého záložníka Kunic.

Po porážce v Mladé Boleslavi jste tentokrát zvítězili  nad týmem z horních pater tabulky, takže se třemi body jste spokojen?

Určitě. Pro nás je to velmi důležitá výhra  v boji o udržení v soutěži. Chtěli jsme vyhrát, to se podařilo a jsme za to všichni moc rádi. Kunice byly velice těžkým soupeřem a samotné utkání pro nás rovněž bylo těžké jak po fyzické, tak i psychické stránce.

V příštím kole sehraje Písek utkání  v Pardubicích, které hrají na postup. Přivézt alespoň bod ze hřiště soupeře, by bylo milé, ne?

Samozřejmě.  Na začátek jarní sezony máme těžký los, ale s tím nic nenaděláme. Prostě jdeme od zápasu k zápasu, a pokud se na Pardubice dobře připravíme, můžeme tam uspět.

Ani v Mladé Boleslavi jsme nehráli špatně, ale neproměnili jsme několik šancí, zatímco soupeř nám dával laciné góly. Bylo to smolné utkání. Snad to bude v Pardubicích docela jiný zápas.