Co byste o sobě na úvod řekl, aby vás příznivci Písku lépe poznali?
Do Písku jsem přišel z klubu 1. FK Příbram, kde jsem strávil dlouhých deset let. Na nadcházející sezonu mi už klub neprodloužil smlouvu, takže jsem přijal nabídku Písku. Předběžně jsme se domluvili na podmínkách, které ještě musíme doladit, každopádně nějakou dobu zde určitě strávím.

Fotbaloví příznivci si vás pamatují z doby, kdy byl Písek farmou Příbrami a několik zápasů jste za mužstvo ve třetí lize odchytal. Tehdy jste na sebe upozornil nejen dobrými výkony, ale i hlasitým dirigováním spoluhráčů před sebou. Takový jste pokaždé?
(Smích) Takový prostě jsem. Vždycky jsem byl v bráně hodně slyšet. A vím, že klukům při zápasech hodně pomáhá, když je někdo hecuje nebo je upozorňuje na některé věci. Nebudu jim přeci nadávat, to je k ničemu, ale snažím se jim pomoci s poziční hrou. Prostě je hecuji, což by gólmani měli dělat, protože vidí celou hru před sebou.

Co víte o mužstvu Písku, které se v minulé sezoně třetí ligy zachránilo až na poslední chvíli?
Vím, že Písek na tom nebyl dobře, bavil jsem se o tom s Mirkem Slepičkou, který tady hrál na jaře. Slyšel jsem, že to byla pro místní tým docela divoká sezona, že se až v posledním kole rozhodlo o tom, že se Písek v soutěži zachrání. Teď bychom si ale chtěli s klukama udělat nadcházející sezonu příjemnější, mít co nejdříve klid a nemuset bojovat o záchranu. Když vidím skvělou partu spoluhráčů v kabině, tak si říkám, že hrát klidný střed tabulky by týmu slušelo.

Nadcházející sezona ale bude hodně náročná, vždyť ve třetí lize bude nově startovat dvacet mužstev. To je přece dost, ne?
Bude to náročnější, protože během týdne přibude vložených zápasů, takže nás čeká anglický model středa – sobota. Nicméně si myslím, že to společně všichni zvládneme. Stejně by se v týdnu trénovalo, takže bychom byli stejně vytíženi, akorát, že ligová utkání nás budou o poznání více bavit.

Jaké jsou vaše první dojmy po několika dnech přípravy v Písku?
Dojmy mám velice pozitivní. Mužstvo je mladé, parta kluků výborná, co se týká podmínek a zázemí, obojí je v Písku na velmi vysoké úrovni. Byli jsme na regeneraci a musím říct, že takovou jsem v Příbrami nezažil. Na to, že se v Písku hraje třetí liga, to tady všechno skvěle funguje.

Čekají vás nyní přátelské zápasy s pražskými „S". Ve středu s juniorkou Sparty a v sobotu s kombinovaným týmem Slavie. To pro vás bude zajímavá konfrontace sil, ne?
To určitě. Na obě utkání se moc těšíme a věříme, že se na ně přijdou podívat diváci v co největším počtu. Vždycky se lépe hraje, když je výborná kulisa. Sice to jsou přátelské zápasy, ale každého hráče nabudí, když vidí diváky
v ochozech. Jinak si připadá, jako když je na tréninku.

Jaké je vaše osobní přání do nové sezony, kterou strávíte 
v Písku?
Moje přání je takové, aby se tady odehrála klidná 
a úspěšná sezona, prostě abychom se až do poslední chvíle nemuseli bát o to, jestli se udržíme. Chceme hrát co nejvýše a já se budu snažit, abych svými výkony mužstvu co nejvíce pomohl. Prostě aby tady všechno klapalo tak, jak má.

FRANTIŠEK BOŘÁNEK