Zápas hodnotili trenéři obou celků takto:

Petr Silný, asistent trenéra Arsenalu Česká Lípa:

„Jsem v pozici asistenta trenéra, což je provizorní řešení,  které vydrží až do konce sezony. Museli jsme něco udělat, aby mužstvo po odchodu trenéra dostalo nový impulz. Do zápasu jsme vstoupili dobře, chtěli jsme být aktivní, soupeře včas napadat, a to se nám dařilo.  Hráli jsme na jednoho hrotového útočníka s tím, že naši krajní záložníci musí být ofenzivně ladění, což také bylo vidět.

Myslím si, že úvodních třicet minut jsme měli zápas pod kontrolou, pak byl až do přestávky lepší Písek. Nástup do druhé půle patřil opět nám, tam to bylo jednoznačné. Dali jsme dva góly a měli několik dalších slibných šancí ke skórování, kdybychom je proměnili, mohlo být už o výsledku rozhodnuto.

Vedli jsme 3:0, ale co jsme pak za tohoto stavu předvedli, bylo hodně špatné. Upozorňoval jsem kluky na to, že nesmí nechat Zušťáka hrát, že mu nesmí dát ani kousek volného prostou, přesto nám tento hráč vstřelil gól. Za několik minut jsme inkasovali podruhé a až do konce utkání to byly velké nervy. Nebylo to moc o fotbale, ale  hlavně o vůli. My jsme s výsledkem velice spokojeni, tři body jsou pro nás nesmírně cenné."

Vstřelili jste tři góly a k tomu  ještě nastřelili dvě tyče…

„Samozřejmě, kromě tyčí jsme měli i několik velmi dobrých příležitostí, ale já to beru tak, že v závěru střetnutí jsme byli pod velkým tlakem Písku a každá jeho akce byla hodně nebezpečná. Takže musím znovu opakovat, že jsme získali tři body, a ty jsou pro nás nesmírně důležité."

Zbyněk Busta, trenér Písku:

„V zápase jsme se dopustili řady chyb, hlavně v rozehráv᠆ce, a to by se nemělo stávat. Měli jsme tragický nástup do druhé půle, kdy nás soupeř předčil rychlostí a hlavně důrazem. Dostat dva góly z malého vápna, to je hodně špatné. Na druhou stranu musím  hráče pochválit za to, že ze stavu 0:3 nesložili zbraně, dvěma brankami se na soupeře dotáhli a závěr střetnutí hodně zdramatizovali.

Škoda, že jsme nezískali alespoň bod. Na těžkém terénu se hrál pohledný fotbal. Věci, které se děly kolem utkání, nechci komentovat. Já jsem od České Lípy ani nic jiného nečekal. Před časem jsem trénoval ve Varnsdorfu a dobře vím, co se pravidelně v České Lípě děje. A je to pořád stejné!  Je to mužstvo, které má svoje rozhodčí, a to, co se v tomto utkání dělo, se mi velmi těžko hodnotí. Nebylo to jenom o fotbale."

Ve středu jste po velmi dobrém výkonu vyhráli v Letohradu a o pár dní později jste doma, v důležitém utkání,  prohráli s Českou Lípou. Byl nějaký rozdíl v těchto dvou zápasech?

„Já bych neřekl, že nám tento zápas nevyšel, každé utkání je jiné. Já už jsem po několika písknutí rozhodčího v úvodu zápasu věděl, jak se bude tento duel odvíjet. A naši hráči také brzy pochopili, co se děje. Cítili křivdu, neboť se zápas začal odvíjet docela jinak.

Koncept hry byl rázem pryč. Utkání se ubíralo docela jiným směrem, z fotbalu se stala šarvátka. Nemohu našim hráčům vyčítat, že by nepředvedli tak pohledný fotbal, jako tomu bylo v Letohradu, protože je to také o jejich psychice. Co se dá dělat, zápas je za námi a nám nezbývá nic jiného, než se co nejlépe připravit na ten další v Roudnici."