Za současné formy týmu by bylo vítězství venku zázrakem.

V sobotu totiž Písečtí promarnili další šanci na zisk bodů. Prohráli se Štěchovicemi 0:2. „Výsledek se mi hodnotí dobře, protože jsme v Písku vyhráli dva nula, řekl po utkání spokojeně trenér hostí Jiří Hruška. „Věděli jsme, že domácí mají sérii špatných výsledků, ale nebyla to série špatných výkonů. Proto jsme se na utkání poctivě připravovali. Dokonce jsem se snažil motivovat hráče tím, že jsem jim řekl, že to je zápas podzimu," doplnil.

A jeho týmu se to vyplatilo. „Byl to zápas o prvním gólu. To se potvrdilo. Dali jsme ho my, trochu šťastný, protože brankářovi míč skočil o drn. Pak jsme zápas dostali pod kontrolu, jsme šťastní, že jsme uhráli tři body. Na těžkém terénu to jednoduchý zápas nebyl,"připustil kouč Štěchovic.

Trenér Písku Ondřej Prášil není v jednoduché pozici. „Měli jsme za sebou šest porážek, tak jsme přemýšleli, co udělat, abychom to zlomili. Dali jsme hráčům v týdnu volnější režim, nestresovali jsme je taktikami. Ale čekal jsem, že to bude v úvodu utkání znát víc. To mě zarazilo, že chuť vyhrát a agresivitu jsem tam vůbec neviděl," zlobil se po utkání.

„My jsme si vlastně nevytvořili žádnou šanci, mezi tyče nešlo nic, do žádného vážnějšího ohrožení branky jsme se nedostali," zoufal si.

To na druhé straně to bylo jiné. „Soupeř? První střela na bránu, krásné břevno. Klukům jsem říkal, že největším soupeřem nebudou Štěchovice, ale jejich hlava. I tímhle břevnem, ale vlastně každou soupeřovou povedenou akcí se dostáváme psychicky níž a níž. A po první brance se naše hra začala rozpadat úplně. Byl tam malý nádech, ale druhý gól až do kuchyně, ten nás srazil na kolena úplně. Soupeř měl pak i další příležitosti k tomu, aby nám dal gólů víc."

Písečtí opět předvedli tragický začátek druhého poločasu. „Snažili jsme se kluky v šatně nabudit, aby byli na začátku poločasu obezřetní. Ale hned po rozehrávce nám míč na těžkém terénu skočí, normálně by to nic neznamenalo, ale v naší pozici šly hned hlavy dolů, a pak to vypadalo tak, jak to vypadalo," kroutil hlavou trenér Písku.

První gól vypadal z tribuny hodně lacině. „Systémově to bylo v pořádku. V pokutovém území byl jeden hráč na tři naše. Ale byla to individuální chyba. Souboj jeden na jednoho. Nemůžu jako obránce toho hráče nechat, aby se kolem mě obtočil a zakončoval do brány. To prostě nejde. Ve vápně je to chlap na chlapa, taková osobní válka a my jsme ji zase prohráli," zlobil se trenér Písku Ondřej Prášil.
Nejlepším hráčem domácího týmu byl Petr Dolejš. Po přesunu z kraje na středního záložník ho bylo plné hřiště. „První poločas se mu nevyvedl, ale druhý poločas začal hrát dobře," pochválil píseckého štírka Prášil.
Písečtí jedou v dalším kole k těžkému duelu do Benešova.