VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Baroš: Myslím, že jsme na turnaj dobře připraveni

Praha – Na tohoto „enfant terrible" českého fotbalu posledních let jsem zcela náhodou narazil v šatně před jedním z tréninků českého národního týmu na strahovském stadionu před odjezdem na EURO 2012 do Polska.

6.6.2012
SDÍLEJ:

Reprezentační útočník Milan Baroš (na snímku) pevně věří, že v nadcházejících zápasech na evropském šampionátu vstřelí nějaké góly a pomůže českému týmu k postupu ze základní skupiny. Foto: Archiv Deníku

Zde byl skloněn nad kopačkami v rozverném rozhovoru s kustodem Jirkou Šímou. Reprezentační útočník Milan Baroš mi věnoval pár minut u kávy s miňonkami, které nahradily tradiční tatranky.

Zbytek rozhovoru se odehrával cestou chodbami stadionu až na hrací plochu. Zde byl netrpělivě, jako poslední aktér dopolední tréninkové jednotky před přátelským zápasem s Maďarskem, očekáván trenérem Michalem Bílkem.

Oběma nám toto zdržení nakonec prošlo trenérovým pousmáním. Inu, přišel „zlobivý chlapec", na kterého se na Euru hodně spoléhá.

Milane, kamarád a spoluhráč Martin Fenin se vyjádřil, že to bude vaše EURO a že jim to všem ještě ukážete. Jak to bylo myšleno?

Martin je kamarád, který mi jistě přeje nejen úspěch, ale aby mi to tam především padalo. On sám nejlíp ví, kolik úsilí to stojí, když se nedaří herně, ani jinak, a co práce stojí za návratem na fotbalové výsluní.

S Martinem jste pár utkání odehrál. Jak si fotbalově rozumíte?

Martin naskočil do nároďáku rovnýma nohama jako „mlaďoch" a docela prudce si řekl o reprezentační  dres (poprvé reprezentoval v roce 2007 v přípravě s Rakouskem a dodnes má na kontě 14 reprezentačních startů – pozn. redakce).

Stejně tak rychle z týmu i vyskočil (směje se), ale to už je za námi. Já věřím, že se brzy vrátí nejen do aktivního fotbalu, ale i do nároďáku.

A co vy? Před nedávnem jste dokonce ohlásil svůj konec v reprezentaci. Bude to už po Euru?

Ještě malou poznámku k Martinovi, je to perfektní pravé křídlo, výborný a rychlý útočník, dobrý střelec, sedělo nám to spolu, velmi jsme si rozuměli jak na hřišti, tak i mimo něj (usmívá se), škoda, že tu není s námi. Ale  to je jiná, především jeho, kapitola.

A po Euru? Uvidíme, jak se mi tam bude dařit,  pak se rozhodnu. Běží mi slušný kontrakt v Turecku, docela se mi tam daří i střelecky. Turecká liga je sice trochu „divočina", ale už jsem si tam zvykl.

Co takhle zopakovat si formu z Eura 2004 v Portugalsku, kde se vám dařilo herně i střelecky?

No jo, Portugalsko (povzdechne si). Tam to bylo moc fajn. Tam se dařilo všem,  a proto asi taky i mně. Dobře jsem se rozstřílel v kvalifikaci, dostal jsem důvěru, sám ji v sobě upevnil nejen vstřelenými góly, ale hlavně pak ve velmi dobré partě.

Vždyť víte, kdo tam byl mým parťákem v útoku, na vysokého Jihočecha se nedá zapomenout. Honza Koller byl a je velká persona, to byl skutečný borec a kamarád. Byli jsme dobrá útočná dvojka, šlo nám to náramně. A nejen na Euru, dařilo se nám i v jiných zápasech.

Teď jsme se tady v Praze také potkali, patří mezi oficiální tváře fanouškovské mediální podpory. Byl se za námi podívat, pokecali jsme spolu. Kéž by se nám dařilo jako v Portugalsku!

Když se má dařit, tak to ale nepřichází nikdy samo. Tomu daření se musí pomoci. Co s tím budete dělat?

Myslím si, že jsme dobře připraveni. Hodně napoví náš úvodní zápas s Ruskem. Už se všichni těšíme na první turnajové kopnutí do balonu. Půjdeme do nich, nejen kvůli sobě, ale kvůli celému národu, kvůli dobrému fotbalu!

Kvalifikaci jsme málem podělali, nakonec se nám podařila alespoň baráž. To už je ale za námi.

Jdeme dopředu, máme dobrou partu, soustředění v Rakousku nás ještě více stmelilo. Nezaznamenal jsem tam žádný rušivý moment. Bylo fajn, že tam přijelo i pár stovek fandů na zápas  s Izraelem. Těšíme se moc na fanoušky, na Wroclaw, na fotbal. A já na góly (směje se), snad už to konečně vyjde!

Milane, jak budete hrát zítra s Maďary? Určitě se za vámi přijede podívat manželka s oběma syny. Je to tak?

Je. Už jsou tady. Měli jsme  možnost se potkat. Malého Patrika jsem vzal na trávník, líbilo se mu tady. Párkrát si kopnul do balonu pro televizní kamery a fotografy. Matteo  je ještě na fotbal malý, ještě ho nevnímá.

A Maďaři? No, snad je porazíme, neměl by to být vážný soupeř, i když, znáte to. Budou se chtít vytáhnout, jim o nic nejde…

Milan Baroš odbíhá za svými tréninkovými povinnostmi a my už víme, že Maďaři se opravdu vytáhli. Budeme si tedy přát, aby to byl ten poslední nepříjemný zážitek před šampionátem a „Barymu" a jeho spoluhráčům budeme na Euru držet palce, ať jim to tam hlavně padá.

LUBOMÍR KRÁL

Autor: Redakce

6.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Cukrář, moučníkář 13 500 Kč

Cukráři (kromě šéfcukrářů) CUKRÁŘ/KA - EXPEDIENT/KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 14500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: CIZ, Náplň práce: výroba cukrářských výrobků + expedice hotových výrobků řidičům, Pracovní doba: 2 směny noční, ranní (1x za 3 týdny sobota) - 20:30 - 4:00 hod. a 6:00 - 14:30 hod., Požadujeme: spolehlivost, preciznost., Nabízíme: věrnostní prémie ., Kontakt i na tel.: 736 521 177, e-mail: chocholova@polanskych.cz.. Pracoviště: Polanských, s.r.o. - pekárna, Jiráskova, č.p. 112, 398 11 Protivín. Informace: Eva Chocholová, +420 736 521 177.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 100 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK - SERVÍRKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se roznášení obědů v době od 10:00-14:00 od po - pá., Nabízíme: strava zdarma, Požadujeme: komunikativnost, příjemné vystupování,, Praxe v oboru výhodou., Vhodné i pro absolventy.. Pracoviště: Profi-dera s.r.o. - restaurace v písku, Žižkova třída, č.p. 492, 397 01 Písek 1. Informace: Jan Andrlík, +420 776 097 542.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 9 300 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/CE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PP na dobu určitou jeden rok s možností prodloužení., Náplň práce:, - správa poštovního místa na prodejně v Kestřanech., Požadujeme: základní znalost práce na PC.. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v milevsku, okr. písek - prodejna kestřany, 398 21 Kestřany. Informace: Miroslava Charvátová, +420 602 154 495.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Ostatní úředníci REFERENT ODBORU REGIONÁLNÍHO ROZVOJE - ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje podle zákona č. 312/2002 Sb., výběrové řízení na obsazení místa úředník/úřednice odboru regionálního rozvoje Městského úřadu Milevsko, Platové zařazení: platová třída 10 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (18.810 - 28.320 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky)., PRACOVNÍ NÁPLŇ:zajišťování správních činností na úseku územního plánování (úřad územního plánování) a administrace dotačních programů města v oblasti sportu a kultury., POŽADAVKY:, ""vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu uznaném pro autorizaci v oboru územní plánování nebo příbuzného oboru či se stavebním zaměřením, "řidičské oprávnění skupiny B - aktivní řidič, "bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., "znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), vyhláška č. 501/2006 Sb., o obecných požadavcích na využívání území, zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), "ochota dále se vzdělávat, "schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat určité náležitosti, (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), K přihlášce se připojí tyto doklady:, "strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, "výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením), "ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání , "souhlas subjektu údajů se zpracováním osobních údajů (vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Lhůta pro podání přihlášky: do 10.07.2018 (úterý) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent ORR územní plánování" do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Ing. Petr Švára, telefon: 382 504 223, 602 848 072, e-mail: petr.svara@milevsko-mesto.cz. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Petr Švára, +420 382 504 223.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nález papírku z roku 1938. Ten objevili na českobudějovickém Gymnáziu Česká při výměně oken.
4

EXKLUZIVNĚ: „Československo nezahyne“. Našli vzkaz starý 80 let

Ilustrační foto

Peníze pro domácí hospic Athelas

Neseďte doma aneb Kam vyrazit na venkově

Písecko - Co se chystá v obcích Písecka na víkend 23. a 24. června?

Psychika i fyzička v Café Deník

České Budějovice – Kavárna Deníku v parku BosoNoha se zaměřila na prastarý ideál rovnováhy duše a těla.

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Autorské čtení spisovatelky Šárky Uhrové

Zvíkovské Podhradí - Autorské čtení při příležitosti vydání již páté knihy písecké autorky Šárky Uhrové se konalo v pátek 15. června v Hotelu Zvíkov.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT