FC PÍSEK B – FK LAŽIŠTĚ 3:1 (0:1)

V prvním poločase se hrál průměrný zápas. Domácí se tlačili dopředu, ale hosté pozorně a zodpovědně bránili. V 17. min. se do vápna natlačil  Štrajt, ale obrana hostí odolala.

Ve 24. min. se po velké chybě píseckého Řezáče řítil sám na bránu Hrbek, ale Kučera  zachránil. Ve 32. a 40. min. se Hrbek ocitl v dalších šancích, ale nebylo mu přáno, aby skóroval. Ve  45. min. se už hosté  dočkali, když z 25 metrů napřáhl Švec a bylo to  – 0:1.

Ve druhém poločase nastoupili Písečtí jako vyměnění a bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. V 50. min. hlavičkoval Trantina mimo tyče Vaculkovy branky. V 57. min. svojí šanci nedokázal proměnit ani zkušený Pichlík.

V 62. min. udělali domácí velkou chybu na svojí polovině a na Kučeru se hnal osamocený Hrbek, ale netrefil bránu. O minutu později Šťastný hlavičkoval do břevna a agilní Zahrádka míč dorazil do sítě – 1:1.

Tentýž hráč se po špatné rozehrávce hostů dostal do šance, ale trefil jen z boku tyč. Písečtí si v těchto chvílích vytvářeli velké příležitosti a byli jasně lepší. V 76. min. pronikl do vápna Lažiště rychlý Zahrádka, brankář Vaculka ho fauloval a Šťastný si s penaltou poradil – 2:1.

O tři minuty později napřáhl z 25 metrů Šlehofer a zvýšil na 3:1. V 85. min. se vyznamenal gólman Kučera, když zlikvidoval nájezd dvou hostujících hráčů. A když v 90. min. Zahrádka překopl z malého vápna i ochrannou síť, skončil zápas zaslouženým vítězstvím domácího celku.

Branky: Zahrádka, Šťastný z penalty, Šlehofer – Švec. ŽK: 1:1 (Šťastný – Vaculka), rozhodčí Chlaň – Hanzal, Dvořák, 98 diváků.

Písek B: Kučera – Řezáč (86. Keclík), Pichlík, Rozhoň, Šlehofer – Šťastný  (89. Jirsa), Trantina, Kohút, Štrajt (46. Djuketič) – Zahrádka, Chytrý. Trenér František Bican.

Lažiště: Vaculka – Kotrch, Ketzer, Vlk, Brzobohatý – Chalupa, Zelenka, Král, Švec, Vojta (72. Matulka) – Hrbek (83. Hodina). Trenér Vladan Pokorný.