Zřejmě by se u nás nenašel fotbalový příznivec, který by neznal jeho jméno. Dlouholetý hráč mužstva Bohemians Praha, Rapidu Vídeň a československý reprezentant, mistr Evropy z roku 1976 a autor proslulé penalty, zvané "vršovický dloubák", kterou rozhodl finále s NSR na evropském šampionátu v Jugoslávii ve zmiňovaném roce, oslaví 2. prosince 75. narozeniny. Jak ten čas běží…

V souvislosti s blížícími se oslavami tohoto životního jubilea je populární "Páňa", jak se mu často přezdívá, zván jako host do různých médií, přesto si ve svém nabitém programu našel čas a přijal nabídku od svých známých, aby přijel na besedu do Písku. Akci pořádá Obecní úřad Dobev ve spolupráci s píseckou restaurací Ostrov a firmou Holan v pondělí 27. listopadu od 18 hodin. 

Před nedávnem byla vydána kniha Panenka, legenda z Ďolíčku, kterou si zájemci mohou v restauraci Ostrov zakoupit přímo na místě a nechat si ji podepsat od slavného fotbalisty, stejně jako kartičky, jež budou rovněž k dispozici. Pokud plánujete, že se na besedu vypravíte, už dnes si můžete promyslet dotazy, které vznesete na Antonína Panenku, třeba ohledně výsledků týmu Bohemians Praha 1905 v první lize či české fotbalové reprezentace v kvalifikaci o EURO 2024 a další. Akci moderuje Vlastimil Vlášek, sportovní komentátor České televize.  

František Bořánek