Senica nezaplatila za provoz svého webu už dva roky. A tak se společnost eSports.cz rozhodla k radikálnímu kroku, který učinila vůbec poprvé ve své dvacetileté historii. Doména fksenica.eu je od pondělního večera nedostupná. Klub je ve spojení s fanoušky přes sociální sítě Facebook a Instagram. 

Fotbalisté Evertonu.
Bizarní protest. Fanoušek se připoutal k brance Evertonu. Za krk!

„Oficiální webové stránky fksenica.eu byly vypnuté, protože klub neuhradil faktury za jejich provoz do února 2020. Z vedení klubu s námi bohužel nikdo nekomunikuje, proto jsme byli poprvé ve dvacetileté historii naší společnosti donuceni přistoupit k tomuto řešení,“ uvedl jednatel  eSports.cz David Schlegel.

Pro obnovení chodu webu vedení české společnost požaduje uhradit od klubu alespoň 400 eur. To je ale jen zlomek z dlužné částky.

Firma eSports.cz, kterou před dvaceti lety založili tři hokejoví nadšenci, spravuje weby sportovních klubů a svazů v Česku a 20 zemích světa. Společnost se stará o servery fotbalistů Slavie, hokejistů Sparty nebo Lokomotivu Moskva.

 Fotbalisté Příbrami (v zeleném) v utkání s Třincem.
Ženy patří k plotně. Z ankety fotbalové Příbrami šílí internet

Senici trápí ekonomické problémy několik let. Dlužná částka se vyšplhal až na milion eur. Tým českého trenéra Pavla Šustra, ve kterém je i pět jeho krajanů, nebude dostávat do konce sezony výplaty. Hráči si musí sami platit stravu i bydlení a na venkovní zápasy jezdí vlastními auty a za svoje peníze.

„Živí mě rodiče, je to těžká situace,“ nechal se slyšet český obránce Václav Svoboda, kterého v Senici drží prý jen skvělá parta.