Dynamo vsadilo na zajištěnou obranu, a tak dvojici stoperů Králika a Havla vyztužil ghanský bek Ishaku Konda, jenž přišel do týmu těsně před začátkem jarní části sezony z estonského ligového klubu Paide. V Edenu prvně za Dynamo naskočil od začátku a rozhodně nezklamal! „Prokázal velkou kvalitu a všechny nás příjemně překvapil,“ vyzdvihl výkon dvaadvacetiletého obránce trenér David Horejš.

Za hru směrem dozadu ale pochválil celé mužstvo. „Věděli jsme, že nás čeká soupeř, který má obrovskou kvalitu. Byli jsme na to ale připraveni a do defenzívy jsme hráli velice dobře. Pozměnili jsme trochu organizaci hry a myslím, že nám to fungovalo,“ poznamenal Horejš a připomněl, že v první půli neměla Slavia na Vorlovu branku ani jedinou střelu.

V defenzivní činnosti odváděli fotbalisté Dynama velice dobrou práci, v ofenzivní činnosti už to bylo horší. „Směrem dopředu jsme bohužel nebylo nebezpeční, a byla to škoda, protože nějaké možnosti jsme tam měli. Jenže jsme zbytečně poztráceli hodně míčů a nebyli jsme schopni vpředu balon udržet,“ mrzelo Horejše.

Výkon Dynama ocenil také trenér Slavie. „Důležité tři body jsme nakonec vybojovali, ale Budějovice nám to zkomplikovaly tím, že hrály velice dobře, s pěti obránci a třemi stopery. Obsadili poslední třetinu hřiště a dobře se přesouvali, takže nám to tím svým pracovitým a kvalitním výkonem velice ztížily,“ konstatoval Jindřich Trpišovský. „My si v první půli vytvořili nějaké závary v pokutovém území, vždy jsme však trefili hráče, nebo nám chyběl krok, těžko jsme se tam dostávali,“ připustil kouč Slavie, že to v nedělním zápase jeho svěřenci rozhodně neměli jednoduché. „Počítali jsme s tím, že styl Budějovic pro nás bude sice hodně nepříjemný, ale pro ně i hodně náročný.a bude je tudíž stát hodně sil,“ dodal Trpišovský, jehož hráčise po změně stran skutečně už přece jen dokázali ve finální fázi prosazovat a vypracovali si i nějaké šance. „Dostávali jsme se do zajímavých situací a z jedné padl i náš vítězný gól,“ uvedl pro klubový web trenér Trpišovský.

Ten na hráče v půli apeloval, aby více stříleli ze střední vzdálenosti a Plavšic ho vyslyšel, brankář Vorel jeho tvrdou ránu zpoza vápna stačil jen vyrazit a Lingr vstřelil jediný gól zápasu.

Po vedoucím gólu Slavie trenéři Dynama poslali do hry čerstvé síly a favorit musel o výhru bojovat. „Směrem dopředu se naše hra zlepšila, měli jsme tam i nějaké závary, ale žádnou z našich akcí jsme bohužel nedokázali dotáhnout, měli jsme zachovat větší klid. Sehráli jsme dobrý zápas a přispěli ke kvalitě utkání, ale výsledek nás mrzí,“ litoval trenér Horejš.

Za Slavii po téměř roční pauze opět nastoupil Lukáš Provod, jenž do Edenu přišel právě z Dynama. „Vyhráli jsme, cítím se dobře, koleno drží, to je hlavní. Snad už to mám všechno za sebou,“ říkal po zápase pro O2 TV.

O víkendu má liga reprezentační přestávku. „Chceme tu pauzu využít i k tomu, aby se dali dohromady ti kluci, kteří měli menší zdravotní problémy. Chceme dobře potrénovat a připravit se co nejlíp na poslední čtyři zápasy, které nás v základní části první ligy čekají,“ uzavřel trenér David Horejš.