V I. lize není lehkých soupeřů a každý zápas je pro fotbalové fanoušky událostí. Pokud ale jde o duel s některým z pražských „S“, všude to velký fotbalový šlágr!A tím určitě bude i nedělní zápas Dynama se Spartou, do něhož po výhře 2:0 na hřišti Pardubic půjdou Jihočeši jistě dobře naladěni. „Konečně jsme vyhráli venku a shodili jsme tak ze sebe ten balvan, co nás tak dlouho tížil. S těmi třemi body se nám proti tak silnému soupeři určitě bude hrát líp,“ pochvaloval si trenér Dynama Jozef Weber.

Lehké to dle něj jeho celek s Pardubicemi neměl, byť si vezl z jejich hřiště cenné vítěství. „Pardubice hrály především v první půli výborně, nás ale dvakrát podržel gólman Šípoš. Po půli jsme malinko pozměnili rozestavení, dali jsme druhý gól a velice zkušeně to dohráli. Pochválit musím i mladíky, na hřiště po půli přišli Hais a Matoušek a zvládli to,“ vyzdvihl Weber.

Zatímco Dynamo vstoupilo do sezony výhrou s Pardubicemi venku, Sparta v prvním kole doma padla 1:2 s Libercem. „Tím víc bude Sparta tady chtít uspět,“ vraštil čelo trenér Dynama.

Na to, že v neděli na jihu Čech si Sparta bude chtít napravit reputaci, spoléhá i její nový trenér Brian Priske, dle něhož i s Libercem byl celý druhý poločas ze strany jeho svěřenců hodně dobrý. „Od začátku druhé půle jsme tlačili, vytvořili si šance, dostali jsme Liberec pod tlak a měli jsme hodně standardek. Ta druhá půle se mi hodně líbila, bohužel jsme už nestihli vyrovnat,“ uvedl sparťanský kouč po prohře s Libercem.

Sparta přijede na jih Čech bez Kuchty, jenž byl s Libercem vyloučen a dostal stopku na pět zápasů. Proti Liberci chyběli Spartě zranění Krejčí, Čelůstka, Drchal a Patrák.

Také Dynamo mělo v prvním kole absence, chyběli mj. Čavoš, Zajíc a Švec. „Věřím, že aspoň na část utkání už budou k dispozici,“ doufal trenér Weber, jenž může počítat i s čerstvou posilou Lukášem Čmelíkem. „Přišel v týdnu, zda mu dva tři tréninky budou stačit, se rozhodneme až v sobotu,“ přemítal Weber.

„Všichni se na zápas těšíme, je to pro nás svátek. Motivace uspět je veliká,“ ujistil trenér Dynama. „Pro nás bude úspěchem jakýkoli výsledek, který nebude znamenat naši prohru,“ uzavřel Weber.

Uspět chtějí i jeho svěřenci: „Sparta pořád má velkou velkou kvalitu, my jsme ale doma silní, navíc nás teď nakopla ještě i ta výhra venku. Věřím tudíž, že i se Spartou uhrajeme tři body,“ zdůraznil před nedělním šlágrem záložník Patrik Hellebrand.

Tři body chtějí v sobotu uhrát ve II. lize se Slavií B hráči Táborska. „Čeká nás konfrontace s talentovanými mladíky Slavie. Má-li ale bod z Příbrami mít cenu, musíme vyhrát,“ zdůraznil pro klubový web kouč Radoslav Kováč, jenž bude mít v sobotu k dispozici i 24letého a 190 cm vysokého stopera Mamadou Koného z Mali. Měl by zvýšit konkurenci v defenzivě.

Ve III. lize se hned na úvod už v sobotu hraje jihočeské derby Dynamo B – Písek (10:30 na Složišti, vstup 50 korun).