Pražané na jih Čech jeli po čtvrteční prohře 0:1 v Konferenční lize v Haifě s jasným cílem v lize tento nezdar odčinit. „Porážka nás mrzí, ale náš výkon byl nedostatečný na to, abychom získali body,“ vraštil čelo trenér Jindřich Trpišovský. „Děláme v poslední době hrozně moc chyb v defenzivě, to musíme zlepšit. K Budějovicím máme respekt, hrají velmi nepříjemný fotbal,“ dodal kouč Slavie.

S respektem k síle soupeře šli do zápasu i fotbalisté Dynama: „Víme, že Slavia měla v poslední době potíže s marodkou, nicméně Slavia má hráčský kádr velice široký i mimořádně kvalitní,“ zdůraznil trenér David Horejš.

Před zápasem vedoucí týmu Slavie Stanislav Vlček a předseda představenstva Dynama Vladimír Koubek předali Jiřímiu Lerchovi, bývalé opoře obou týmů a současnému asistentu trenéra A-týmu Dynama, upomínkové dárky k jeho nedávným padesátinám,

Dynamo se v těžkém zápase muselo obejít bez vykartovaného Talovierova a bez hostujících slávistů Burena a Hellebranda, chyběl také stoper Králik.

Slavia začala hned od první minuty velkým náporem a už po pár vteřinách byla jen centimetry od vedoucího gólu, když centr Ekpaie gólman Vorel neudržel a Olayinka zblízka hlavičkoval nad. Pět minut nato po Bahově centru hlavčkoval Ekpai do břevna!

Jenže gól Slavia nedala a naopak v 10. min. udeřilo Dynamo, když Mihálik prostrčil míč do vápna na nabíhajícího Brandnera, na jehož ránu k zadní tyči Kolář nedosáhl.

A nezůstalo jen u toho!

Jen o čtyři minuty později totiž Hora zahrával trestný kop a Havel hlavou našel přesně horní růžek Kolářovy svatyně – 2:0, pro mistra ligy šokující začátek zápasu!

Fotbalisté Slavie se ze šoku zvedali jen hodně pozvolna, navíc Jihočeši se nechtěli nechat zatlačit jen do defenzívy a snažili se každé možnosti využívat k brejkům Obrana Dynama pracovala precizně a Pražané cestu do velkého vápna hledali jen velice obtížně. Po prvním dějství tak Dynamo zcela nečekaně vedlo 2:0!

Do druhé půle trenér Trpišovský poslal naráz tři čerstvé hráče a záhy se Slavia konečně dočkala, když Ševčíka, právě jednoho z té střídající trojice, sice Vorel vychytal, po následném faulu na Lingra ale rozhodčí Machálek nařídil penaltu a z ní Olayinka snížil na 2:1.

Slavia vycítila šanci a její tlak narůstal. Schranzovu hlavičku zblízka ještě Vorel skvělým zákrokem kryl, ale krátce nato už proti Oscarově hlavičce téměř z brankové čáry byl bezmocný – 2:2.

V 60. minutě ještě Vorlovi v brance Dynama po závaru na malém vápně poohla tyč, poté se Dynamo přece jen dokázalo z drtivého tlaku svého soupeře vymanit.

Jenže čt vrt hodiny před koncem po Skovajsově faulu na Lingra sudí Machálek po upozornění VAR původně udělenou žlutou kartu vyměnil za červenou a Slavia hrála přesilovku, černobílí ale nakonec cennou remízu uhájili.

Dynamo - Slavia 2:2 (2:2) - Branky: 10. Brandner, 14. Havel – 52. Olayinka, 59. Oscar. ŽK: Havel, Čavoš, Vorel – Traoré. ČK: Skovajsa (76.). Diváci: 6289. Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Váňa.Dynamo: Vorel – Sladký, Havel, Novák, Skovajsa – Čavoš (77. Čolič), Hora – Brandner, Mihálik (89, Škoda), Mršić – Bassey (64. Valenta). Slavia: Kolář – Bah, Kačaraba, Ousou, Oscar – Traoré (46. Ševčík), Samek – Olayinka (72. Masopust), Schranz (83. Plavšič), Ekpai (46. Lingr) – Krmenčík (46. Kuchta).