„Samozřejmě mám hlavně radost, že jsme utkání zvládli za tři body,“ ocenil výhru 1:0 trenér David Horejš na pozápasové on-line tiskovce a pochválil své hráče za odvedený výkon zejména v první půli. „Myslím, že jsme do půle hráli hodně dobře, soupeře jsme přehrávali, dobře jsme kombinovali a v přechodu do středního pásma byli dominantní. Vstřelili jsme branku a dali i tyč,“ připomněl Sladkého gól po ideálním centru velice dobře hrajícího Hellebranda a Brandnerovu střelu do tyče, navíc míč po Mihálikově ráně lízl břevno. „Měli jsme tam i další situace, kdy jsme mohli vstřelit druhý gól, který by nás zřejmě uklidnil,“ přemítal trenér Dynama.

Druhá půle dle něj přinesla jiný obraz. „Zbytečně jsme se ukvapovali tím, že jsme hned chtěli hrát finální přihrávky,“ mrzely Horejše laciné ztráty míčů, z čehož plynul narůstající tlak Liberce. „Škoda, že jsme z brejkových situací, co jsme je měli i po půli, nedali druhý gól. Závěr zápasu by pro nás byl asi snazší,“ zmínil i Tolnem nastřelené břevno.

Liberec ve snaze vyrovnat měl ke konci tlak. „V této fázi utkání nás podržel Vorlis,“ pochválil Horejš brankáře Vojtěcha Vorla, jenž se blýskl třeba skvělým zákrokem při Nečasově tutovce v závěru.

V sobotu večer se Dynamo utká na Letné se Spartou (19), už ve středu ve 2. kole Mol Cupu ale hraje v Sedlčanech s domácím divizním týmem (17).

Už v úterý hraje v poháru Písek na hřišti FK Přepeře (17).