Jihočeši to přitom rozhodně neměli v Příbrami snadné, domácí totiž v vítězných zápasech venku vykřesali jiskérku naděje na záchranu a tu chtěli proti Dynamu doma řádně rozfoukat. Začali také velice aktivně a v úvodních deseti minutách měli více ze hry. Obranná čtveřice Dynama však hrála velice pozorně a do blízkosti Vorlovy branky soupeře nepouštěla.

Úvodní snaha Příbrami nikam nevedla, naopak hosté po opatrnějším rozjezdu postupem času začaly přebírat iniciativu do svých rukou. Ve 14. min. po Mršićově akci a Havelkově přiťuknutí dobře vypálil Novák a brankář Šiman musel zasahovat. Ještě větší potíže domácímu gólmanu nadělal čtyři minuty nato Čavoš tvrdou ranou do horního růžku branky.

A ve 21. minutě hosté tuto vydařenou fázi utkání korunovali i vedoucím gólem, a to gólem výstavním, který nakonec byl i gólem vítězným, když po Kinguově faulu na Mršiće napálil Čolić z dvaceti metrů z přímého kopu míč od břevna do sítě – 0:1!

Domácí bojovali dál a jen o pět později se jim z čista jasna naskytla veliká šance dát vyrovnávací gól, když rozhodčí Machálek po zásahu VAR po rohovém kopu Příbrami ve velkém vápně hostí sice Treglerovo strčení do Čavoše netrestal, následný Mezerův pád po Mršićově odkopu ale už ano a nařídil penaltu, tu ale Pilíkovi gólman Vorel skvěle vyrazil!
V samém závěru první půle mohl Pilík své předchozí zaváhání napravit, svou vydařenou střelou z přímého kopu ale jen orazítkoval břevno Vorlovy branky.

Zatímco první dějství rušných situací přineslo poměrně dost, v tom druhém byla celých pětadvacet minut hra velice neurovnaná a míč se pohyboval převážně od jednoho pokutového území ke druhému, navíc často vzduchem, pohledných kombinací bylo z obou stran jako šafránu.

Teprve v závěrečné dvacetiminutovce diváci v ochozech (kam po delší době jich aspoň desetina kapacita stadionu měla povolen vstup) i u televizorů se už zase měli nač dívat – a přestože vzhledem k tomu, že hosté vedli, se čekal spíše tlak Příbrami, ty nejzajímavější akce produkovali Jihočeši. v 69. min. po Lubegově faulu na Mršiće mířil z přímého kopu Čolić jen o centimetry vedla zadní tyče, v 86. min. Diopovu ránu vyrážel v pádu Šiman a dvě minuty před koncem z další čisté šance hostí Vais zblízka překopl.

Zasloužené tři body už si ale fotbalisté Dynama vyrvat z rukou nedali.

Příbram - Dynamo ČB 0:1 (0:1) - Branka: 21. Čolić. ŽK: Obdržal, Kvída – Králik, Diop, Vorel. Rozhodčí: Machálek – Horák, Mikeska. Příbram: Šiman – Kvída (77. Soldát), O. Kingue, S. Kingue, Mezera – Pilík, Zorvan, Tregler (85. Voltr), Obdržal (67. Dočekal), Vávra (77. Antwi) – Lubega. Dynamo: Vorel – Čolić, Havel, Králik, Novák – Čavoš, Havelka (66. Diop) – Alvir, Valenta (78. Talovierov), Mršić (85. Vais) – Brandner.