Fotbalisté Zlína v prestižním regionálním derby sice před týdnem podlehli Slovácku doma 0:2, předtím ale ve třech venkovních utkáních za sebou v Teplicích, na Spartě (!) a v Hradci hráli nerozhodně 0:0! A remízou, byť 2:2, skončilo i včerejší střetnutí v Č. Budějovicích.

Hráči obou týmů i diváci před utkáním minutou ticha uctili památku bývalého výborného obránce Dynama Karla Melky, jenž zemřel po delší nemoci ve svých nedožitých 73 letech.

Černobílí, kteří do nedělního zápasu nastoupili stejně jako minule na Baníku v základu s mladým Haisem na hrotu, se snažili od začátku soupeře zatlačit, v úvodu se ale hrála vyrovnaná partie.

V 6. minutě zahrozily oba týmy: nejdříve Hellebrand zdálky zkusil přelobovat Rakovana v brance Zlína, vzápětí zachraňoval na druhé straně brankář Janáček před Dramem.

První velkou příležitost zápasu měli ve 21. minutě hosté, jmenovitě Procházka, jenž po rohovém kopu nastřelil z odraženého míče břevno Janáčkovy branky.

Další zlínskou šanci měl ve 27. minutě Cedidla, jenž po rozehraném rohovém kopu hlavičkoval z rohu malého vápna vedle zadní tyče domácí branky do zámezí.

Důležitý první gól zápasu však dalo ve 31. minutě Dynamo! Po nepříliš vydařeném rohu Hellebrand vyslal dopředu Sluku a po jeho pohotovém centru nabíhající Havel otevřel skóre – 1:0!

A krátce nato na Střeleckém ostrově bylo ještě veseleji: Hellebrand našel Čoliče a jeho centru uklidil podruhé míč do sítě Hais – 2:0.

Jenže radost v ochozech neměla dlouhé trvání, protože jen o pár vteřin později využil nedorozumění v defenzívě Dynama Silný a vrátil hosty do zápasu – 2:1.

Drama vyvrcholilo v pětiminutovém nastavení první půle, kdy po dalším zaváhání domácí obrany rozhodčí Radina za faul Janáčka na Hlinku nařídil penaltu pro hosty, VAR ale odhalil, že celé situaci předcházel faul na domácího gólmana…

Slibnou šanci navýšit svůj náskok měli domácí hned na začátku druhého dějství, kdy Čmelík hledal před brankou Haise, závar na malém vápně ale skončil přerušením hry, když na zemi zůstal bezvládně ležet gólman Rakovan.

V 59. min. Čmelík po Čoličově pasu běžel sám na bránu, mířil ale vedle. Krátce nato nemenší šanci měl na druhé straně po Reiterově centru Dramé, z malého vápna ale branku překopl.

Vzápětí po dalším centru Reitera netrefil zblízka bránu hlavou Silný, v 77. min. střídající Bartošák už ale mířil přesně – 2:2. A tímto výsledkem nedělní zápas v Č. Budějovicích i skončil.

Dynamo - Zlín 2:2 (2:1) - Branky: 31. Havel, 34. Hais – 37. Silný, 77. Bartošák. ŽK: Silný. Diváci: 2779. Rozhodčí: Radina – Kříž, Hrabovský.Dynamo ČB: Janáček – Čolić, Havel, Králik, Sluka – Čavoš, Broukal, P. Hellebrand – Čmelík (81. Mršič), Hais (50. Zajíc), Potočný (81. Škoda). Zlín: Rakovan – Kolář, Simerský, Procházka – Cedidla (46. Reiter), Hlinka (80. Fillo), Janetzký, Čanturišvili – Dramé (73. Bartošák), Silný (80. Dibiba), Jawo (90. Kovinič).