Na středeční tiskové besedě to řekl předseda představenstva klubu Vladimír Koubek. „Bylo by alibismem, kdybychom nechtěli hrát vysoko a dávali si malé cíle,“ zdůraznil a za další cíl uvedl postup béčka do třetí ligy.

„Největším naším soupeřem, jakého jsme poslední dva měsíce měli, byl čas,“ připomněl dr. Koubek, že od konce minulé sezony do začátku té nové byla jen krátká doba a přitom tým doznal velkých změn. „Za to, že jsme tuto obměnu zvládli a dle mého názoru kádr posílili, patří dík sportovnímu úseku v čele s Martinem Vozábalem,“ pochválil jmenovitě sportovního manažera.

Změn v kádru oproti minulé sezoně bylo skutečně hodně (jejich přehled je na konci tohoto článku). „Hráčský trh stále sledujeme, ale už hledáme fotbalisty nebo už jenom jednoho fotbalistu, který by přišel a rovnou týmu pomohl,“ podotkl Martin Vozábal.

Zatím jako poslední z posil přivítal trenér David Horejš jednadvacetiletého Emmanuela Tolna, jenž přichází na roční hostování s opcí z Táborska, kam guinejský mladík přišel před dvěma roky a teď v Dynamu absolvoval úspěšně testy. „Jsem moc rád, že jsme díky spolupráci s Táborskem se dohodli na jeho hostování s následnou opcí,“ uvedl Vladimír Koubek pro klubový web. „Vzájemnou spolupráci, kterou jsme navázali s Táborskem, považuji za velice důležitou a oboustranně prospěšnou,“ zdůraznil nový majitel klubu na středeční tiskovce.

Dr. Koubek ocenil, že klub při svém příchodu převzal oddlužený. „Za to patří velký dík mým předchůdcům akcionářům,“ dodal. „Jsme jedním z mála klubů, jehož kapitál vlastní převyšuje kapitál základní,“ vyzdvihl a za klad označil i to, že podařilo dotáhnout spolupráci s budějovickým Budvarem, jehož název budou hráči nosit i na dresech. „Považuji to za velký úspěch celého klubu.“

Letní přípravu zhodnotil trenér David Horejš: „První dva týdny jsme hodně dělali na kondici a pak jsme mohli herní přípravu ladit v ideálních podmínkách v Kaprunu. Tam jsme sehráli dva zápasy a hlavně utkání s Krasnodarem nám ukázalo, že jdeme správnou cestou,“ pochvaloval si trenér A-týmu. „Teď už vše směřujeme k nedělní premiéře s Teplicemi,“ dodal.

Zápas s Teplicemi v neděli začíná v 16 hodin a vzhledem k tomu, že dle dohodnutých opatření na něj může dorazit pět tisíc diváků, fanoušci si mohou vstupenky kupovat přes www.ticketlive.cz a během týdne i na všech prodejních místech sítě TicketLIVE (v Č. Budějovicích Music Center, Krajinská ul.). Samozřejmě je možné si lístky zakoupit před zápasem (o tom, jaké podmínky vstupu platí, více na www.dynamocb.cz).

Změny v kádru
ODEŠLI: Jaroslav Drobný, Karol Mészáros a Lukáš Jánošík (konec smlouvy), Filip Havelka (Sparta), Marko Alvir a Ubong Ekpai (Plzeň, konec hostování, Jiří Kladrubský (konec profi kariéry), David Ledecký (přestup do Teplic), Jakub Kousal (hostování Skalica).

PŘIŠLI, přestup: Jakub Hora (Teplice), Martin Sladký (Olomouc), Dávid Šípoš (Nitra) a Michal Škoda (Ml. Boleslav), návrat z hostování: Fortune Bassey (Vlašim), hostování: Patrik Hellebrand (Slavia) a Ondřej Mihálik (Plzeň), Emmanuel Tolno (Táborsko), přeřazení z dorostu: Dominik Mašek (Dynamo).