Trenér David Horejš se po úterním zápase nijak netajil svou spokojeností. „Bod beru jako vítězství,“ uvedl po návratu z Olomouce pro Deník jižní Čechy a připomněl, že jeho svěřenci celou hodinu na hřišti čtvrtého týmu aktuální tabulky první ligy hráli jen v deseti.

Po úvodní půlhodině, v níž sice domácí hráči měli opticky více ze hry, ale do šanci je velice dobře hrající obranná čtveřice Dynama nepouštěla, Maksym Talovierov fauloval olomouckého Nešpora a byla z toho jak penalta a vedoucí gól Sigmy, tak pro mladého stopera navíc i červená karta.

„To byla velká nepříjemnost, byl to dvojí trest a hrát tak dlouho v oslabení pro nás bylo hodně složité,“ vraštil čelo trenér Horejš, jedním dechem ale dodal, že i v deseti jeho svěřenci dokázali držet s favoritem krok. „Musím svoje mužstvo pochválit za předvedený výkon, neboť jsme i v deseti Olomouc ve druhém poločase kromě jedné střely nepustili do žádné šance,“ vyzdvihl.

V poločase trenéři Dynama své hráče nabádali, aby i po změně stran pokračovali ve své aktivní hře. „Kluci to odmakali, i v deseti napadali domácí fotbalisty vysoko a tím presinkem je dostávali do potíží,“ nešetřil chválou českobudějovický kouč, dle něhož se hráči jeho mužstva vydali ze všech sil a odměnou jim byl gól a bod. „Já před nimi smekám, viděl jsem na nich obrovskou snahu zápas zvládnout,“ dodal Horejš.

Jednotlivce kouč Dynama chválit nechtěl, uznání dle něj patří všem hráčům. „Podali jsme supertýmový výkon,“ uvedl, zároveň však ocenil hráče, kteří v základu předtím nenastupovali: „Výborně zachytal Vojtěch Vorel, který v nabitém programu těchto dnů naskočil v bráně za naši jasnou jedničku Jardu Drobného. U nás k nejlepším patřil Matěj Mrsič, jenž svůj výkon vyšperkoval navíc i perfektní nahrávkou na vyrovnávací gól.“

Gól na 1:1 dal Lukáš Jánošík. „Skóroval s velkým přehledem a stejně jako v Mladé Boleslavi nám coby střídající hráč zajistil cenný bod,“ vyzdvihl Horejš a ocenil i výkon Lukáše Havla, jenž na hřiště šel před půlí do středu obrany za vyloučeného Talovierova. „Zvládl to velice dobře,“ konstatoval kouč Dynama.

V dalším kole I. ligy hrají fotbalisté Dynama už v sobotu v Jablonci.