„Těší nás i čisté konto, na organizaci hry obranné fáze jsme na soustředění hodně zapracovali. Vyplácelo se nám to v přípravě a zafungovalo nám to i proti Baníku,“ pochvaloval si trenér Jiří Lerch, jenž spolu s Jiřím Kladrubským tým po odvolaných trenérech Zápotočném a Niklovi převzal.

„Samozřejmě bychom na tyto výsledky rádi navázali také v Jablonci,“ přál si kouč Dynama před cestou na sever Čech.

Jenže fotbalisty Dynama tam čeká hodně těžký duel, Jablonec minule dokázal Slavii na jejím hřišti dát tři góly a padl 3:4 až brankou v sedmé minutě nastavení.

„Dali jsme tři pěkné góly, bohužel jsme nezvládli poslední standardní situaci a nakonec nemáme ani bod. Je to takový pocit beznaděje,“ smutnil v Edenu trenér.Radoslav Látal. „Musíme pracovat dál. Je potřeba takový výkon převést i do dalšího důležitého zápasu, který nás čeká doma s Budějovicemi,“ apeloval jablonecký kouč.

V týmu Dynama oproti zápasu s Baníkem zřejmě příliš změn nebude. „Havel, Zajíc, Čoudek i Hubínek ještě stále nejsou zdravotně úplně fit, navrátilec Brandner dlouhou dobu nehrál,“ krčil rameny trenér Lerch. „Jablonec doma je silný, budeme ale bojovat. Pro nás je každý bod dobrý a ani v Jablonci nejsme bez šancí,“ zdůraznil Jiří Lerch.

Druholigové Táborsko po výhře s Plzní B 4:1 hraje v sobotu přípravu ve Velvarech, na turnaji v Kamenici se Písek utká s J. Hradcem (12) a Táborsko B s Kamenicí (13:15).