„Sokol byl v naší obci založen 25. května 1919. Zpočátku se jeho členové věnovali hlavně veřejnému cvičení. Po sloučení se ostatními sportovními kluby v Čížové se pod hlavičkou Sokola hrál převážně fotbal, hokej a házená. Po transformaci na TJ Sokol Čížová v roce 1953 se klub soustředí zejména na fotbal. Největším úspěchem klubu je účast v České fotbalové lize, třetí nejvyšší fotbalové soutěži v sezóně 2017/18,“ připomněl čížovský starosta Tomáš Korejs.

Bohatý program, který připravují Sokol Čížová a obec, začne už v 10 hodin zápasem přípravek Čížové a Spartak Písek, od 13 hodin se utkají hokejisté IHC Písek a fotbalisté Sokola Čížová B.

V 17 hodin začne utkání internacionálů ČR se starou gardou Čížové. „Za naši starou gardu přislíbili účast Leoš Gornický, Milan Brož, Milan Satrapa, Alexandr Bystrov, Míra Zach, Ondřej Prášil, Jaroslav Smola, Petr Pižanowski a další. Za internacionály ČR jsou v užší nominaci dva mistři Evropy a dva vicemistři  Evropy a několik mistrů ligy. Můžeme se těšit na Jaroslava Šilhavého, trenéra národního mužstva ČR, Františka Štambachera, Jiřího Němce, Marka Kincla, Karla Radu a další skvělé hráče,“ uvedl Tomáš Korejs.

V rámci oslav zahraje od 19 hodin  skupina Hastrmani a pro děti i dospělé budou připraveny zajímavé atrakce.