„Řekl bych, že až nadmíru. Především co se týká zdraví a pohody hráčů. Uzdravili se nám kluci, kteří byli celý podzim mimo hru, a na výsledcích se to projevuje,“ má radost trenér Milevska Miroslav Strnad. Na mysli má hlavně Bardu, Komárka nebo Petra Dvořáka.

Zvlášť Jakub Barda byl v zimě při střelecké chuti. V prvních pěti utkáních nastřílel devět gólů. „Snad mu forma vydrží i na jaře,“ přál by si Strnad.

Barda se zdá být jedním z klíčových hráčů týmu. Dokud byl na začátku podzimu trenérům k dispozici, Milevsko vyhrávalo. Pak se ale zranil a přišly porážky. Momentálně je Milevsko v tabulce krajského přeboru jedenácté a má jen tři body k dobru na poslední Protivín.

Dobré výsledky v přípravě vypadají povzbudivě, moc ale nenapovídají, jaké bude jaro. „Říká se, že když je dobrá příprava, nedaří se v mistrovských zápasech,“ pousměje se trenér Strnad. „V mužstvu ale máme jak mladé, tak i zkušené hráče, kteří to mají v hlavách srovnané, a já věřím, že se nenecháme dobrými výsledky v přípravě ukolébat. Víme, jak vypadá tabulka, takže zůstáváme nohama na zemi,“ je realistou kouč.

Pokud však bude Milevsko hrát tak, jako v zimní přípravě, mají se soupeři na co těšit. „Do mužstva se vrátila zkušenost a přehled. Nějaká hluchá místa v naší hře jsou, v zimní přípravě jsme ale pracovali na tom, abychom je odstranili. Myslím, že jsme schopni navázat na výkony v přípravě také v mistrovských zápasech,“ pevně věří Miroslav Strnad.

V přípravě na jaro vše fungovalo jak má. Snad až na docházku na tréninky. Ta úplně ideální nebyla. „Máme to stejné jako jiné týmy v této soutěži. V kádru máme pět vysokoškoláků, takže zvlášť v týdnu nebyla účast na trénincích zdaleka stoprocentní,“ říká Strnad. V pátek prý byla situace podstatné lepší.

Slabší docházku na tréninky však kouč nepovažuje za hlavní problém. Mnohem víc ho trápí, že počítat může momentálně jen s jedním brankářem, kterým je Pavel Dvořák. „Máme něco rozjednaného, tak uvidíme, jak to dopadne,“ krčí rameny Strnad.

Mužstvo absolvovalo pětidenní soustředění v Putimi, kde zakončilo fyzický blok. „Do půlky února jsme pracovali na síle a fyzické kondici, po návratu ze soustředění už jsme se zaměřili na herní stránku,“ prozrazuje trenér. Generálkou před úvodním mistrovským zápasem proti Blatné, bylo utkání s celkem Vodňan, který hraje I. A třídu.

Konkrétní cíl, kromě toho, že se chtějí v soutěži udržet, fotbalisté Milevska nemají. „Každopádně se chceme posunout výš, abychom neměli starosti s udržením se v soutěži. Chceme hrát náš fotbal a být v pohodě. Jestli budeme pátí nebo šestí, to není podstatné,“ říká Miroslav Strnad.

Jarní část krajského přeboru startuje už o víkendu. Fotbalisté Milevska do ní vstoupí v neděli 17. března domácím duelem s Blatnou.