„V posledních zápasech jsme se trápili a body z Hluboké jsou pro nás hodně cenné. Kluci si tu výhru za bojovnost zasloužili. Odvedli poctivý výkon a věřím, že nás to posílí,“ ulevilo se po vyhraném zápase trenérovi Milevska Miroslavu Strnadovi.

Kouč udělal oproti předchozím zápasům několik změn v sestavě. Musel se obejít bez Romana Maršíka, který má poškozené vazy v koleni a čeká na výsledky magnetické rezonance.

Nejviditelnější změnou byl přesun Tomáše Vakoče ze stopera na hrot. „V útoku jsme byli málo úderní a tak jsme ho potřebovali posílit. Myslím, že se nám hru dopředu podařilo oživit,“ řekl ke změně v kádru Strnad.

A udělal dobře. Vzduchotechnici měli výborný vstup do utkání a po čtvrthodině hry už vedli 2:0. Ještě do poločasu ale Hluboká snížila a hnala se za vyrovnáním. Ve druhém poločase měli domácí fotbalisté převahu, větší šance ale měli hosté. Především v 65. minutě bylo Milevsko blízko třetího gólu, když Petr Dvořák nezasáhl před odkrytou bránou přihrávku Pavla Novotného a chvíli na to zachránila Hlubokou tyč.

„To byla škoda, ale měli jsme i štěstí, protože Hluboká si ve druhém poločase taky zejména ze standardních situací několik šancí vytvořila. Nakonec nám vyšlo střídání s Jaroslavem Patákem, který v závěru definitivně utkání rozhodl,“ konstatoval s uspokojením Miroslav Strnad.

S podzimními výsledky ovšem trenér spokojený není. „Představovali jsme si, že budeme mít tak o deset bodů víc. Celý podzim jsme se ale potýkali až s abnormální marodkou. Ani jednou jsme nehráli v optimální sestavě. Pozitivní bylo, že kluci utvořili skvělou partu. Bez toho by to nešlo,“ hodnotí podzim.

Zároveň vítá zimní přestávku. „Přes zimu budeme muset hodně věcí zlepšit a taky zapracovat na posílení kádru. Víme, že jaro nebude jednoduché,“ očekává Miroslav Strnad.