Po většinu utkání se totiž hrálo pod taktovkou Lokomotivy.

Ta sice jednoznačně vyhrála na rohové kopy, v útoku ale byla bezzubá a Semice si tak díky dvěma trefám v závěru utkání odvezly z krajského města tři body.

Domácí si vypracovali největší šanci v 74. minutě, kdy rozjeli slibnou akci, na jejímž konci byl Tomáš Choutka, ten však ve výborné pozici poslal míč těsně vedle pravé tyče semického gólmana Dvořáčka.

Lokomotiva pykala šest minut před koncem, když jednu z nemnoha šancí proměnil hostující kapitán Martin Císařovský a poslal Semice do vedení.

Lokomotivu tento gól srazil a Semice závěr utkání zcela ovládly. V 90. minutě Císařovský Rodena v bráně Lokomotivy nepřekonal, stačil však přiťuknout míč dobíhajícímu kanonýru Martinu Škulinovi, a ten už měl před sebou jen prázdnou bránu.

„Celý podzim nás trápí koncovka a i dnes byla žalostná. Proto jsme tam, kde jsme. Po většinu zápasu jsme přitom nebyli horším mužstvem. Podobnou šanci, ze které nám dal soupeř první gól, jsme měli deset minut předtím i my, jenže náš hráč ji neproměnil a v tom je ten hlavní rozdíl. Chybí nám koncový hráč,“ našel příčiny porážky trenér Lokomotivy Pavel Hanel.

Litoval absence tří zraněných útočníků. „Dokud jsme je měli, dokázali jsme odehrát výborné zápasy s vedoucí Novou Vsí, nebo následující s Lažištěm,“ posteskl si Hanel.

Kouč tuší, že Lokomotivu čeká těžké jaro. „Filipu Navrátilovi praskl křížový vaz, půjde na operaci a jaro tak nejspíš nestihne,“ dělá hráčův zdravotní stav vrásky trenéru Hanelovi.

To jeho protějšek Marcel Nousek měl na lavičce Semic mnohem víc důvodů ke spokojenosti. „Byli jsme si vědomi, že Lokomotiva doma podává dobré výkony proti mužstvům z popředí tabulky a nedostává moc gólů. Taky nám bylo jasné, že i kvůli nelichotivému postavení v tabulce budou chtít domácí v každém případě vyhrát. Nám se nedařilo v prvním poločase, kdy se soupeř na těžkém hřišti lépe pohyboval a my jsme balony zbytečně nakopávali,“ řekl k bezbrankové první půli Nousek.

Po přestávce už byl s hrou svého týmu spokojenější. „Hráče jsem usměrňoval, aby nejančili a snažili se hrát víc po zemi. Věřil jsem, že příležitost přijde. Byl to těžký zápas proti soupeři, který byl po většinu zápasu asi lepším týmem, a jsme šťastní, že jsme tady vyválčili tři body. Bonusem je i nula na kontě obdržených branek,“ zhodnotil duel trenér Semic.

Spokojen byl nejen s výhrou na Lokomotivě, ale i s celým podzimem. „Chtěl jsme mít dvacet bodů a máme jich devatenáct, čímž jsme se našemu cíli výrazně přiblížili. Trochu mě mrzí domácí porážky s Novou Vsí, Lažištěm a Lhenicemi, protože jsme jim body darovali. Jinak jsem ale spokojený a hráče musím pochválit. Stále nám chybí klíčoví hráči Zborník a Sádlo, s nimi by se nám hrálo určitě ještě lépe,“ vracel se z Českých Budějovic spokojený Marcel Nousek.


Fakta z utkání:
Lokomotiva České Budějovice – Semice 0:2 (0:0) – Branky: 84. Císařovský, 90. Škulina. Rozhodčí: Valeš – Cigáň, Kabele. ŽK 4:0 (Sudek, Ayeb, Kamiš, Nechuta). Diváků: 60.
Lokomotiva ČB: Roden – Bláha, Kamiš, Čapek, Nechuta – Hüttner, Choutka, Sudek, Havel (86. Fantyš) – Ayeb, Kokeš (87. Růžička). Trenér: Pavel Hanel.
Semice: Dvořáček – Antony, Kysela, Šourek, Holub – Císařovský, Keclík J., Keclík P., Veleman – Škulina, Nousek (82. Hadáček). Trenér: Marcel Nousek.