Milevští si byli vědomi dobré formy fotbalistů Čimelic, kterou prokázali v předchozích dvou utkáních. „Není radno nikoho podceňovat, protože soutěž je letos velice vyrovnaná a i celky ze spodku tabulky mohou brát body favoritům. Čimelice jsou sice poslední, ale svou sílu mají,“ říkal po utkání kouč Milevska Miroslav Strnad.

První půle přinesla vyrovnaný průběh a oba soupeři si vypracovali po dvou velkých šancích. „Bohužel jsme je neproměnili a to rozhodlo,“ míní trenér Čimelic Pavel Schorník.

„První půli jsme neodehráli špatně a pokud bychom se dostali do vedení, určitě by se nám hrálo lépe. Druhá půlka už tak dobrá nebyla,“ zhodnotil zápas domácí kouč.

Utkání se podle něj ve druhé půli změnilo spíš v boj a s přibývajícími minutami bylo zřejmé, že kdo dá gól, vyhraje.

A to se povedlo Milevsku. „Ve druhém poločase už jsme byli aktivnější my a po zásluze si odvezli tři body. Soupeře jsme přehráli přesností a kombinační hrou. Čimelice pokazily hodně přihrávek ve finální fázi,“ viděl druhý poločas trenér vítězného Milevska.

Čimelický Pavel Schorník přičítá herní propad svého mužstva po změně stran absenci Petra Listopada a Tomáše Rambouse, kteří mu v derby citelně chyběli. „Museli jsme pozměnit složení obrany a ve druhé půli už jsme pak nedokázali hrát fotbal po zemi, jako se nám to dařilo před pauzou,“ říká.

Milevský trenér měl radost z povedeného střídání. Do druhého poločasu poslal na plac místo Kálala Jaroslava Patáka. „Tohle střídání nám vyšlo, protože Jarda naší hru na pravé straně jednoznačně oživil,“ pochválil Patáka Strnad.

Kromě toho vyzdvihl ještě výkony Jana Marvana a brankáře Pavla Dvořáka.