Podobná rozhodnutí se nedělají snadno, ale nastalá situace s hráčským kádrem ve Lhenicích jiného řešení neměla „Ze základní sestavy, která nastupovala na podzim nedohraného ročníku, odešlo hned sedm hráčů. Poslední měsíc a půl jsme spolu s trenérem Ivo Čechem nedělali prakticky nic jiného než sháněli hráče. A výsledek je nula,“ popsal peripetie lhenického fotbalu posledních dnů prezident klubu Pavel Boška.

Vše se řešilo na společné schůzi vedení klubu a hráčů. „Sešli jsme se s hráči a řešili nastalou situaci. O tom, jak dál, jsme hovořili tři hodiny. Nakonec jsme se domluvili na tom, že půjdeme o soutěž níže. Chce se mi z nastalé situace až brečet, ale museli jsme se podívat realitě do očí. Na I.A třídu zkrátka kádr nebyl,“ doplnil Pavel Boška.

Místo Lhenických zaujmou v I.A třídě jejich odvěcí rivalové z Netolic, kteří byli po podzimu nedohrané sezony na čele skupiny A v I.B třídě. Ani v této sezoně tedy nedojde na zajímavé „peckářsko – buchtářské“ derby.

„Již do přihlášky do nového ročníku soutěží jsme předeslali, že bychom v případě odstoupení někoho z A třídy měli zájem tuto soutěž hrát. A začátkem týdne jsme se dozvěděli, že jdeme nahoru,“ komentoval situaci nejzkušenější hráč netolického týmu Miroslav Baloušek a dodal: „Nyní v sobotu máme turnaj v malém fotbale a pak ten postup oslavíme.“

Netoličtí se již na A třídu těší. Výkony v minulé sezoně ukázaly, že na tuto soutěž mají. „Chceme mít do sezony připravených patnáct až šestnáct hráčů, kteří mohou do A třídy kdykoliv naskočit. Finální přípravu na novou sezonu začneme ve druhé polovině července,“ doplnil Miroslav Baloušek.

Výměna Lhenic a Netolic v krajských soutěžích je tak další rošádou před sezonou, ve které se původně nemělo nic měnit.