Zisku bodů si opora týmu cení i proto, že Dražice doma naposledy prohrály 3. září s Olešníkem. „Důležité bylo, že jsme se hned ve třetí minutě ujali vedení z penalty. Domácí to pak museli více otevřít, což nám samozřejmě vyhovovalo a mohli jsme chodit do brejků, i když jsme je neproměňovali. A nakonec nám neuškodilo ani vyloučení Adama Petra už po půlhodině hry, neboť hned po přestávce musel po dvou žlutých kartách pod sprchy i jeden z domácích hráčů, takže se zase síly vyrovnaly. V závěru jsme přidali ještě jeden gól a stvrdili tak cenné vítězství,“ líčí Jaromír Vorel, který z pozice středního záložníka v probíhající sezoně zaznamenal už 10 přesných tref.

Ale aby také ne. Většinu své hráčské kariéry strávil na hrotu útoku, kde bylo střílení gólů jeho hlavní pracovní náplní a s 256 trefami je historicky nejlepším střelcem klubu. „Přesnou statistiku neznám, ale docela mi to tam padalo,“ směje se ikona protivínského fotbalu.

Po třicítce se však přesunul do středu zálohy a tato role mu svědčí snad ještě víc. A góly dává pořád.„Vepředu máme šikovné mladé kluky, kteří už jsou rychlejší. Z druhé vlny se ale víc dostávám k míči, což se mi líbí. A chodím na penalty, kopu i trestňáky, takže ono to tam někdy spadne,“ říká skromně muž, který je odchovancem protivínské kopané a kromě dvou sezon v Písku, kde hrál žákovskou ligu, zůstal věrný dresu s emblémem Platanu.

Zajímavostí je, že na pozici ofenzivního středopolaře vystřídal svého bratra Zbyňka, který se naopak přesunul do role stopera.

S dosavadním účinkováním svého týmu v rozehrané sezoně je jeho kapitán vcelku spokojený. „Jsem rádi, že se pohybujeme v horní polovině tabulky. Minule jsme totálně vyhořeli ve Strakonicích, tak jsme to chtěli odčinit, což se nám povedlo. Rádi bychom usilovali o páté místo, protože elitní čtyřka je přece jen trochu někde jinde,“ přeje si opora mužstva.

Příležitost postoupit o něco blíž k tomuto cíli bude mít Protivín už v sobotu 15. dubna, kdy v atraktivním derby přivítá Milevsko (15 hodin).

„Na derby se samozřejmě těšíme, tyhle duely bývají vyhecovanější a mají i jinou atmosféru. Terén asi bude těžší, takže očekávám hodně bojovné utkání. Věřím, že v hojném počtu dorazí i diváci a my poprvé na jaře doma zvítězíme,“ přeje si Jaromír Vorel.


Načítám tabulku ...