FK Protivín

Vcelku spokojen byl s letní přípravou protivínský kouč Miroslav Říha, který v kádru uvítal dva nové hráče. Z píseckého dorostu přišel Jan Pícha a z Podolí Tomáš Zeman. Ze zdravotních důvodů naopak přerušil kariéru Tadeáš Vojík.

„Absolvovali jsme vše, co jsme si naplánovali, nikdo se nezranil. Chceme si napravit reputaci po nevydařeném jaru a hlavně dobře do soutěže vstoupit,“ přeje si Miroslav Říha. Jeho mužstvo čeká premiéra v sobotu na hřišti ambiciózního Týna nad Vltavou (17).

FC ZVVZ Milevsko

Fotbalisty Milevska povede v novém ročníku krajského přeboru Tomáš Smrčina, který se po avizovaném odchodu Miroslava Strnada k mládeži do Táborska přesunul na uvolněný post od mladšího dorostu. K tomu, jak jeho tým přistoupil k přípravné fázi, neměl sebemenší výhrady.

„S přístupem i docházkou jsme nadmíru spokojeni. Doufám, že si to přeneseme i do mistrovských zápasů,“ pronesl nový kouč. V jeho týmu nebudou pokračovat brankář Pavel Dvořák a Martin Málek, přivítal v něm naopak Matěje Volfa, jen naposledy působil v Rakousku, a Filipa Hadáčka z Tochovic.

„Očekáváme a doufáme, že naším fotbalem budeme bavit diváky a budeme se pohybovat v horních patrech tabulky,“ podotkl Tomáš Smrčina. Ten se se svým týmem vypraví v sobotu k okresnímu derby do Semic (13.30).

FC AL-KO Semice

Semice po odchodu Marcela Nouska angažovali zkušeného trenéra Jaroslava Vondráška. Loňský nováček se však musí vypořádat s komplikacemi ohledně některých stabilních členů kádru. „Dva hráči ze základu nám vypadli ze studijních důvodů a další dvě opory budou kvůli pracovním povinnostem nastupovat velmi omezeně, ale musíme se s tím nějak vypořádat. Naopak dotahujeme příchod jednoho supertalentu, který by snad měl být k dispozici už pro první utkání,“ zmínil Jaroslav Vondrášek.

Podle jeho mínění se mužstvo zřejmě bude pohybovat spíše v druhé polovině tabulky. „Nicméně, princip fotbalu, a jakékoliv hry obecně, je vyhrávat, ať nastupujete proti komukoliv, takže do každého duelu půjdeme s touhou po vítězství. Chceme se prezentovat hezkým fotbalem, na který se budou lidi rádi dívat,“ konstatoval semický kormidelník.

SK Mirovice

Mirovický nováček vstupuje do elitní jihočeské soutěže, kam se posunul administrativní cestou z druhé příčky v I. A třídě, rovněž se změnou na trenérském postu. Taktovku po Petru Janotovi po jeho odchodu do Táborska převzal Michal Čadek, jenž už s trénováním příliš nepočítal.

„Bylo to trochu hektické, ale parta mě nadchla, hráči jsou dobře nastaveni a těšíme se,“ poznamenal Michal Čadek. Ten ve svém mužstvu uvítal tři novice – brankáře Jana Vlase z Hvožďan a dvojici z Mirotic Jakuba Krále s Filipem Čadkem.

„Kluci jsou dobře připravení a správně nažhavení. Chceme si účast v nejvyšší krajské soutěži užít. Troufnu si říct, že na našem menším hřišti a s podporou diváků nedáme nikomu nic zadarmo. Ale nebojíme se ani venkovních západů,“ tvrdí kouč. Jako první přijede mirotický trávník otestovat už v sobotu dopoledne Osek (10.)