Mužstvo pod vedením trenéra Tomáše Smrčiny zahájilo přípravu už v polovině ledna. Trénuje třikrát týdně a k tomu o víkendu hraje utkání nebo má další tréninkovou jednotku. „Soustředění jsme vynechali a připravujeme se v domácím prostředí, kde máme ideální podmínky,“ podotkl kouč.

Vzduchotechnici si před startem jarních odvet naplánovali celkem šest zápasů, z nichž už mají čtyři za sebou. Remizovali s Tochovicemi a podlehli Milínu, což jsou osmý celek a lídr krajského přeboru Středočeského kraje, vysoko porazili divizní Pelhřimov i dorost Táborska.

„Měli jsme v plánu také divizní Katovice, ale odtud nám den před zápasem zavolali, že to nedají dohromady, takže jsme se narychlo domluvili s táborskými dorostenci,“ vysvětlil kouč.

Táborští hokejisté zvítězili v Ústí nad Labem přesvědčivě 7:2.
Táborskou kanonádu kalí ztráta kapitána, Písek marně dotahoval

Pozitivní je, že hráčský kádr nikdo neopustil a do přípravy se naopak zapojil novic Jan Hušek ze Spartaku Příbram.

Milevský celek má jistě co zlepšovat a na jaře by ještě chtěl rozvířit dění v krajském přeboru. Bude však muset zapracovat na zlepšení produktivity, která nebyla jeho nejsilnější zbraní.

„Nedokázali jsme naplno bodovat v některých zápasech, v nichž jsme byli většinu času lepší, ale trápila nás koncovka a špatné řešení situací v poslední třetině hřiště. Tomu se v přípravě hodně věnujeme. Na druhou stranu se však musíme zaměřit rovněž na defenzivní činnost, protože někdy inkasujeme dost lacino,“ zdůraznil Tomáš Smrčina.

A s jakými ambicemi půjde milevský celek do druhé poloviny soutěže? „Chceme navázat na herní projev z většiny podzimních utkání a zkusit prohánět ještě týmy, které jsou v tabulce před námi,“ prohlásil trenér.

Do ostrých zápasů o mistrovské body vstoupí fotbalisté Milevska v neděli 17. března na půdě strakonického Junioru (15).

Odehrané přípravné zápasy FC ZVVZ Milevsko

Milevsko – SK Tochovice 2:2 (1:1), branky: Přibyl, Baštýř.

Milevsko – Ligmet Milín 2:4 (1:1), branky: Kortan, Kutil.

Milevsko – FK Maraton Pelhřimov 7:4 (3:3), branky: J. Hadáček 2, Imbr, F. Hadáček, Petřík, Souček, Martin Hejl.

Milevsko – FC Silon Táborsko U18 6:1 (4:1), branky: Kortan 3, Petřík 2, J. Hadáček.

Co je ještě čeká

sobota 2. března: Milevsko – Šumavan Vimperk (14, UMT Milevsko)

sobota 9. března: Milevsko – Sokol Sezimovo Ústí (10, UMT Milevsko)


Načítám tabulku ...