„Do utkání jsme vstoupili dobře a díky Zbyňovi Vorlovi dali i vedoucí branku. Škoda, že nám Krumlov prakticky z protiútoku srovnal. Nicméně první poločas byl z naší strany solidní. Soupeř měl sice více ze hry, ale nepouštěli jsme ho do větších šancí. V úvodu druhé půle dal soupeř krásný gól z poloviny hřiště přes gólmana. Gól nás zlomil a cítili jsme, že na zvrat stavu asi nebude. Krumlov pak přidal další dva góly a bylo po zápase. Do stavu 1:1, kdy jsme hráli o bod, to bylo z naší strany solidní. Elánem a srdíčkem jsme se soupeři snažili vyrovnat, ale pak nám druhou brankou jakoby sebrali psychické síly a náš odpor zlomili. Spokojen jsem s nasazením, ale fotbalové kvality byly na straně soupeře,“ hodnotil utkání domácí trenér Miroslav Říha.

V příštím kole čeká na Protivín další nepříjemný soupeř. Cestuje do Jankova, který ještě nemá ani bod, ale hrál s největšími favority soutěže Krumlovem a Olešníkem „Jankov beru spolu s Olešníkem a Krumlovem jako velké favority soutěže. Jsme si vědomi toho, že nás nečeká jednoduchý zápas a uvidíme, jak to zvládneme,“ dodává trenér Říha.

Fotbalový KP: ZVVZ Milevsko - Junior Strakonice 3:1 (1:1).
Od začátku řešíme, kdo vůbec bude hrát, posteskl si trenér Strnad

„Protivín je soupeř, proti kterému se hraje špatně. Navíc hned první akce domácích skončila gólem. Ale věřili jsme si, hráli trpělivě a brzy se nám povedlo zásluhou Růžičky vyrovnat. Důležitý okamžik přišel hned po přestávce, kdy Tůma z poloviny hřiště přehodil domácího brankáře. Podle mého soudu to bylo z ještě větší dálky, než se to povedlo na Euru Schickovi proti Skotsku. Vytvářeli jsme si další šance a Protivín jsme naopak do žádných nepouštěli. Růžička pak přidal třetí branku a osmnáctiletý Poláček ještě naše vítězství zvýraznil. Můžeme být spokojeni nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou,“ komentoval utkání v Protivíně trenér Krumlova Václav Domin.

FK Protivín – Slavoj Český Krumlov 1:4 (1:1)
Branky:
8. Z. Vorel – 11. a 68. D. Růžička, 49. D. Tůma, 78. D. Poláček. ŽK: Dan, Hrachovec, Kasík – Gelnar, Vávra. Diváci: 100. Rozhodčí: Dunovský – Kaštánek, Krauskopf.
Sestava Protivína: Hanus – Hála, R. Vojta, Zach, Jiskra – Dan (58. Štěpka), Bečvář, Z. Vorel (31. Urban), J. Vorel – Hrachovec, Kasík (66. Říha).

10533