Pásku kapitána jste ve dvacítce měl i v minulých zápasech?
Ne, kapitánem jsem tady byl výjimečně.

Proto, že v Budějovicích teď hrajete?
Proč mě zvolili za kapitána zrovna na tento zápas, to nevím, ale je to možné.

V Budějovicích teď působíte, byl jste tudíž rád, že se hrálo tady?
Vracel jsem se sem rád, tady teď mám své domácí prostředí.

Byl jste rád, když jste viděl plné ochozy?
My už měli před zápasem informace, že nějaké lístky šly do mládežnických týmů a byli jsme rádi, že k tomu došlo. V určitých fázích utkání nám diváci hodně pomohli.

Jak jste zápas s Anglií viděl? Z našeho pohledu první půle nic moc, za zlepšení ve druhé půli bychom si ale prohrát nezasloužili. Souhlasíte?
Já si nemyslím, že jsme šli do zápasu proto, abychom prohráli. Hrálo se jedenáct na jedenáct, devadesát minut a oba týmy od nuly. Nicméně bylo znát, že Angličané mají víc zkušeností než my a fotbal jim tady šel líp. My ale po týmovém a dle mého soudu i dobře organizovaném výkonu jsme zápas zvládli velice dobře. Remíza je dobrá a pro nás i zasloužená.

Hlavně zpočátku měli Angličané navrch. nebylo to tím, že jste z nich měli až příliš velký respekt?
To si nemyslím, ale jak už jsem říkal, v některých fázích zápasu nás Angličané přehrávali. Do druhé půle jsme si však řekli, že ze stavu 0:1 nemáme co ztratit, tak jsme na ně vlítli a bylo to znát.
Před cestou na jih Čech jste hráli v Polsku a prohráli tam 0:3. Co se to přihodilo?
Byl to smolný zápas, hlavně jeho začátek. My hned na začátku dostali tři góly, a to už se pak těžko dohání.
Už v pátek zase začíná druhá liga. Vy jste doma naposled se Znojmem nedohrál a během čtyř minut dostal dvě žluté karty. Už jste se s tím vyrovnal?
Musel jsem si to v hlavě nějak přehodnotit, poučit se z toho a do dalších zápasů jít s čistou hlavou. Nebýt mého vyloučení, dle mého soudu bychom zápas se Znojmem vyhráli, i v deseti jsme byli lepší a dominantní. To moje hloupé vyloučení rozhodlo, ale je to za mnou a nic takového už se mi nesmí stát.
V pátek hrajete v televizním šlágru doma s Hradcem. Hodně se těšíte?
Nejdřív se musím na boje o body zase přehodit… Určitě ale do zápasu půjdeme tak jako do všech předchozích, takže s cílem vyhrát a dostat se na čelo tabulky. To je pro nás jasná priorita.

Pfeifer byl oživením
Výrazné oživení do hry týmu ČR vnesl střídající záložník Táborska Lukáš Pfeifer, jenž po utkání odpovídal na dotazy redaktora Deníku Kamila Jáši.

S jakými pokyny jste do zápasu vstupoval? „Šel jsem na hřiště s tím, abych to rozhýbal, my ale hlavně ve druhé půli začali hrát dobře.“

Což vedlo k vyrovnání… „Začali jsme se dostávat do slibných situací. Nakonec jsme po standardní situaci také vyrovnali. I s kusem štěstí jsme míč do branky dotlačili.“

Byl jste označen za autora gólu, proč se bráníte gratulacím? „Já gól nedal. Sice mi ho připsali, ale střílel Honza Fortelný a pak tam byly odrazy od jejich hráčů.“

Byla to sporná situace. Vy jste viděl míč za brankovou čarou? „Já přímo ne. Jakmile se rozhodčí rozhodne pro uznání gólu, tak to gól být musí, jsem rád, že to tam padlo, že jsme dokázali vyrovnat.“