Během první půle plnili Písečtí předzápasové pokyny a hosty na svou polovinu příliš nepouštěli. Živaničtí si však i tak dokázali několik příležitostí vypracovat, v koncovce ale neuspěli. To aktivní domácí se po neproměněných šancích Ulbricha či Voráčka ve 35. minutě prosadili. Jakub Held vystřelil zpoza vápna. Jeho pokus skončil na břevně, hostující obrana však nechala zcela volného Toma Ulbricha, který trestal .

Po přestávce se domácím povedlo střídání. Dušana Pince nahradil dobře rozpoložený Martin Held, který po několika minutách hlavou usměrnil do sítě přesný centr Toma Ulbricha.

Vypadalo to na poklidnou výhru, jenže Živaničtí z přímého volného kopu nejprve snížili a krátce na to se dokonce radovali z vyrovnání. Radost hostům ale rychle zkazil pomezní rozhodčí, který signalizoval ofsajd.

Definitivní rozhodnutí přišlo v 87. minutě, kdy se po individuální akci z rychlého protiútoku podruhé v utkání prosadil Martin Held.

FC Písek fotbal - TJ Sokol Živanice 3:1 (1:0)

Branky: 35. Ulbrich, 63. M. Held, 87. M. Held - 76. Gorol.

ŽK: 0:1 (Staněk).

Rozhodčí: Paták - Mudra, Pastyřík. Delegát: Sádovský.

Diváků: 200.

Sestava FC Písek: Toma – Benetka, Vacovský, Vávra (72. Pecka), Hanzlík, Běloušek, J. Held, Hrachovec (89. Sedláček), Voráček, Ulbrich, Pinc (56. M. Held).