„Je to samozřejmě nepříjemné, po prohře v Dobrovicích jsme chtěli doma získat tři body. Začátek vypadal dobře, dali jsme vedoucí gól a vypadalo to nadějně,“ vrací se k sobotnímu duelu s Převýšovem trenér píseckých fotbalistů Rostislav Grossmann.

Jenomže na gól Jakuba Helda ze 4. minuty odpověděl hned po šesti minutách vyrovnávací trefou hostující Jiří Černý. „Byl to laciný gól ze standardní situace a to nás trochu položilo psychicky. Nehráli jsme od té doby dobře, čehož soupeř využil,“ říká Grossmann.

Dvanáct minut před koncem totiž Písek inkasoval z kopačky Martina Holce podruhé a na tento gól už Jihočeši odpověď nenalezli.

Hosté si tedy od Otavy odváželi všechny tři body a jejich trenér Jan Kraus mohl být spokojený. „V Písku jsme chtěli navázat na naše předchozí výsledky, což se povedlo, i když zápas pro nás nezačal ideálně a po čtyřech minutách jsme prohrávali. Pak jsme už produkovali naši hru a ze standardní situace vyrovnali. Ve druhé půli jsme byli lepší, vypracovali si více šancí a zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil zápas z pohledu Převýšova Kraus.

To v Písku mají ke spokojenosti daleko. „Všechny naše poslední zápasy jsou podobné. Náš herní projev není špatný, na góly se však hodně nadřeme a hloupé naopak inkasujeme. To nás celou dobu sráží,“ říká trenér Písku Grossmann.

Ze sedmi zápasů Písek vyhrál jen dva a je čtrnáctý. Příčinu kouč vidí ve změnách v kádru, k nimž došlo před sezonou. „Do mužstva přišlo několik mladých hráčů. Potřebujeme se sehrát, což asi nějakou dobu potrvá,“ vysvětluje Rostislav Grossmann.

Právě dnes se předehrává 17. kolo České fotbalové ligy a do Písku tentokrát přijedou Domažlice.

Trenér ví, že další domácí porážka by byla hodně nepříjemná. „Domažlice mají obrovskou kvalitu a nečeká nás jednoduchý zápas. Navíc nejsme zrovna v dobrém psychickém rozpoložení. Přesto chceme bodovat,“ má jasno kouč.

Po prohře v Dobrovicích měli hráči i nadále trenérovu důvěru a ten tak do sestavy nezasahoval. Nyní však Grossmann avizuje změny. „V duelu s Převýšovem někteří hráči zklamali tím, že si neplnili své povinnosti. Další změny budou vynucené kvůli zraněním. Uvidíme, jestli to budou změny k lepšímu,“ je zvědavý trenér.

Optimismus trenérovi i hráčům dodává skutečnost, že proti silnějším soupeřům se Písku docela daří. Potvrdili to například na hřišti Vltavínu, kde dokázali v předehrávaném 16. kole ČFL vyhrát 3:2.

Středeční utkání s Domažlicemi začíná v 17 hodin.