Souboj sousedů v tabulce branku sice nenabídl, o zajímavé situace však nebyla nouze. Oba soupeři hráli zodpovědně zezadu, snažili se neudělat chybu, přesto se několik šancí, ze kterých mohla padnout branka, urodilo.

Nejblíže ke gólu měl domácí Motorlet, který kopal v 65. minutě penaltu. Bývalý slovenský reprezentant a exslávista Miroslav Stoch ale na píseckého Satrapu nevyzrál. Ten chytil na jaře už druhý pokutový kop.

Gól mohl dát i Písek, soupeře však zachránila branková konstrukce. Stejné štěstí měl i Jan Satrapa, jemuž na konci střetnutí také pomohla tyč. Písek po minulém pětigólovém přídělu od pražských klokanů ve venkovním utkání mnohem lépe bránil a z Motorletu přivezl zaslouženou remízu.

„Myslím si, že jsme byli opticky možná i o něco lepším týmem, bod ale musíme brát. Satrapa nadvakrát zneškodnil zkušenému Stochovi penaltu a v závěru utkání nás ještě po standardce domácích zachránila tyč. Také my jsme měli příležitosti ke skórování. Koreš trefil spojnici břevna a tyče, šanci měl po rohu i Kašpar a Štěch postupoval ze strany sám na gólmana. Celkově bych ale řekl, že konečný výsledek je lepší pro nás než pro domácí. Důležité je, že nám soupeř bodově neodskočil,“ zhodnotil utkání písecký trenér Milan Nousek.

Žlutomodří, kteří jsou v tabulce s pětadvaceti body desátí, tak drží jarní neporazitelnost z venkovních zápasů, doma se jim však zatím nedaří. O první výhru na svém stadionu budou usilovat v pátek 14. dubna, kdy k Otavě přijede Králův Dvůr (18), který je v tabulce devátý a má jen o bod víc.

Motorlet Praha – FC Písek 0:0
Rozhodčí: Jansa – Drábek, Beneš. ŽK: 2:2 (73. Čepelák, 89. Rataj – 23. Sajtl, 89. Koreš). Diváci: 84.
Písek: Satrapa – Musa, Němeček, Kašpar – Malý (90.+3 Novák), Sajtl, Koreš, Štěch (62. Vokurka) – Kalousek, Bicenc (81. Hendrych), Voráček.


Načítám tabulku ...