Trenér celku od Otavy Milan Nousek hodnotil vystoupení svých svěřenců kladně, i když jisté vady na kráse samozřejmě na jejich výkonu samozřejmě našel.

„Poslední příprava nám ukázala dost věcí. Krumlov se prezentuje podobnou hrou jako Povltavská akademie, takže po této stránce to byla skvělá generálka. Musíme však ještě zapracovat na tom, jak proniknout do zformované obranu v bloku, což nám činilo občas problémy. Potěšitelné je, že jsme dokázali vstřelit čtyři, ale některé pasáže především směrem dopředu ještě nebyly dobré. Celkově však utkání hodnotím pozitivně,“ konstatoval písecký kouč.

Spokojený byl i s tím, jakým způsobem mužstvo absolvovalo letní přípravu. „Kluci poctivě makali, jejich přístup byl po delší době hodně dobrý. Věřím, že jsme na soutěž připraveni optimálně,“ tvrdí.

Proti Krumlovu zaznamenal hattrick útočník Tomáš Arzberger, jenž do píseckého klubu přestoupil z Přeštic a jeví se jako hodně zajímavá akvizice.

„Doufám, že mu to vydrží, takového hráče jsme potřebovali, protože koncovka nás v uplynulém ročníku hodně trápila. Věříme, že se naše produktivita s jeho příchodem zlepší a troufám si říct, že bude zajímavým hráčem i pro příznivce,“ podotkl.

Písek musel po odchodu Jana Satrapy řešit klíčový post brankáře. Nakonec padla volba na devatenáctiletého talentovaného gólmana Tomáše Lercha z juniorky českobudějovického Dynama, jenž vytvoří dvojici s Petrem Lukešem. „Kdo bude jednička, to zatím nechci garantovat žádnému brankáři, takže uvidíme,“ nechává si písecký kormidelník prostor pro své rozhodnutí.

Písečtí fotbalisté neprožili úplně povedenou minulou sezonu a jistotu záchrany získali až tři kola před koncem. Tomu by se v té nadcházející pochopitelně rádi vyhnuli.

„Nechci hovořit přímo o nějakých ambicích, ale nechceme se dostat do pozice, v níž jsme se ocitli v uplynulém ročníku. Ideální by bylo pohybovat se v klidných vodách tabulky, pracovat s našimi mladými hráči, rozvíjet je a dávat jim příležitost,“ přeje si Milan Nousek.

A rozhodně by také uvítal, kdyby se jeho týmu dařilo mnohem více v domácích zápasech, protože především v jarní části se stadion u Otavy jevil jako zakletý a Písek na něm poztrácel opravu spoustu bodů.

„Doufám, že to pojmeme úplně opačně a naše diváky potěšíme. Vždy je lepší hrát doma před pěknou kulisou a vyhrávat, než abychom lidi nedokázali našimi výsledky na stadion přitáhnout,“ poznamenal.

Jak už bylo zmíněno, úvodní duel nové sezony písecký tým podstoupí v neděli 6. srpna na hřišti Povltavské fotbalové akademie ve Štěchovicích (17).

„Nečeká nás nic jednoduchého. Proti Poltavské jsme u nich končili minulou sezonu a domácí náš vyškolili z produktivity. My se naopak proti dobře organizované obraně jen těžko prosazovali. Ale snad jsme od té doby zase ušli kus cesty a budeme na toto utkání dobře připraveni. V základní sestavě ještě řeším některé otazníky, ale už vím, jak by měla vypadat,“ dodává písecký kouč Milan Nousek.

Poslední příprava:
Slavoj Český Krumlov – FC Písek 0:4 (0:2)
Branky: 31. (pen.), 37. a 50. Arzberger, 90. Pech. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Cigáň - Dimitrov, Tauber. Diváci: 80.
Písek: Lerch (60. Lukeš) – Novák (46. Bicenc), Běloušek (38. Tlapa), Kašpar, Vokurka – Mařík (60. Hrdlička) – Pineau (46. Belej), Koreš (50. Pech), Kašpírek (46. Uher), Voráček (55. Štěch) – Arzberger (60. Pineau).