Jak potvrdil trenér rezervy FC Silon Lukáš Zeman, Česká fotbalová liga je diametrálně odlišná soutěž než divize, kterou táborské béčko hrálo ještě vloni pod hlavičkou Sokolu Lom.

Skok prý to byl mnohem větší, než všichni v klubu čekali. Navzdory tomu si nováček na podzim nevedl nejhůře. Za čtyři vítězství a stejný počet remíz získalo Táborsko šestnáct bodů a třeba v počtu nastřílených gólů je osmým nejlepším týmem v soutěži.

Kouč si pochvaluje, že během zimní přípravy se nikdo vážněji nezranil a hráčům se až na dvě výjimky vyhnuly i nemoci. Pouze v zápase s Benešovem si udělal výron Jakub Kubovský. „Všechno, co jsme si naplánovali, jsme splnili. Naběhali jsme kilometry, odehráli zápasy a také účast na trénincích byla dobrá. S průběhem přípravy jsme spokojeni,“ pochvaluje si kouč, který vloni dovedl Sokol Lom k prvenství v divizi.

Výraznou posilou by mohl být z A-týmu přecházející Petr Javorek. Z Domažlic přichází Jindřich Sojka, jehož mladší bratr Alex nastupuje právě za druholigové áčko. Z Jindřichova Hradce se do mužstva vrací Ondřej Praveček. Žádné další změny z táborského béčka hlášeny nejsou.

„Vzhledem k současnému postavení v tabulce je pro nás prioritou záchrana,“ říká před startem jara Lukáš Zeman. Přál by si, aby se Táborsko zachránilo co nejdříve a nemuselo se strachovat až do posledních kol.

V premiéře jarní části ČFL béčko FC Silon na umělce v areálu Soukeník v neděli 3. března přivítá předposlední Vltavín (10.15 hodin).


Načítám tabulku ...