Třetiligovým Jihočechům se utkání na umělce pod umělým osvětlením příliš nepovedlo. Přesto téměř celý poločas drželi bezbrankový stav a hosté se dostali do vedení až v 44. minutě, kdy přesně hlavičkoval na zadní tyči zapomenutý Kovinić.

Po změně stran oba týmy prostřídaly a hosté těžili především z rychlého přechodu do útoku i chyb píseckého výběru. Skóre se měnilo po necelé hodině a pak ještě v závěru, kdy se dvakrát trefil Sodoma. Písek měl také několik slibných možností, ale ani jednu nedokázal dotáhnout do konce.

„Nenavázali jsme na dobrý výkon proti pražské Dukle. Dva góly jsme soupeři darovali ze situací, které jsme měli dotáhnout do gólové koncovky my. Nedokázali jsme však správně zareagovat na rychlé protiútoky Viktorky. Z výsledku jsem zklamaný, ale jsme teprve v polovině přípravy, tak to hráče snad probere,“ poznamenal písecký trenér Milan Nousek.

Příležitost k tomu bude mít tým od Otavy už v sobotu 10. února, kdy opět doma na umělce přivítá dalšího druholigového protivníka FK Příbram (10.15 hodin).

FC Písek – Viktoria Žižkov 0:4 (0:1)

Branky: 44. Kovinić, 57. F. Ret, 75. a 88. Sodoma. Rozhodčí: Panský - Dimitrov, Hrušková. Diváci: 80.
Písek: Lukeš (46. Lerch) – Bartizal, Běloušek, Kašpar – Dohnal – Bicenc, Pech, Vonášek, Sajtl – Kohout, Voráček. Střídali: Vokurka, Novák, Tlapa, Hrdlička, Štěch, Kašpírek, Souhrada.
Žižkov: Kotek – Řezáč, Kozojed, T. Ret, Klusák – Hönig, Petrák - Prošek, Rosa, F. Ret – Kovinić. Střídali: Řezanina, Muleme, Tregler, Jirásek, Divíšek, Sixta, Sodoma.